Markéta Vondroušová ve finále dvouhry žen v Tokiu nevyhrála. Vondroušová - Bencicová 1:2

Česká tenistka Markéta Vondroušová (42.) na olympijských hrách v Tokiu získala stříbrnou medaili. Dvaadvacetiletá česká sportovkyně ve finále dvouhry nestačila na Švýcarku hovořící také slovensky na Belindu Bencicovou (12.), se kterou prohrála 5:7, 6:2, 3:6.

Markéta Vondroušová do finálového střetnutí nevstoupila ideálně, hned ve druhé hře přišla o servis, a už se to s ní táhlo. Za stavu 3:2 při vlastním podání však brejk nedokázala potvrdit. Pak ve dvanácté hře finále  navíc česká hráčka soupeřce nabídla proměnit hned první ze dvou setbolů a Bencicová vedla 1:0.

České tenistce se vydařil začátek druhého setu. Dvaadvacetiletá hráčka za stavu 3:1, během vlastního servisu Švýcarce dovolila maximálně dva fiftýny a celý set vyhrála 6:2  a skóre srovnala na 1:1.

Finalistka French Open 2019 na začátku třetího setu získala brejk. Role se však rychle obrátily, Vondroušová najednou prohrávala 1:3, a i když srovnala na 3:3, tak pak za stavu 3:4 potřetí v setu přišla o servis. V závěrečném gemu si ještě vypracovala vedení 40:15, ale šanci nevyužila. Bencicová naopak zužitkovala, co mohla a třetí set vyhrála 6:3 a tím i celé finále. Obě hráčky Belinda Bencicová a  Markéta Vondroušová  si po utkání popovídali v rodných jazycích.

Tokio 31. července 2021

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu

Tenis - finále dvouhry žen

Markéta Vondroušová (Česko) - Belinda Bencicová (9-Švýcarsko)  1:2   (5:7, 6:2, 3:6)

(Petr Skála, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)