Pražským Sovám chyběly jen 4 body a výsledek s Děčínem byl tříciferný USK - Děčín 96:78

Téměř plná hala, děčínské bubny  a aktivní hra obou týmů USK Praha a Děčína provázely  od první minuty zápas, který se musel divákům v sobotu 25. ledna 2020 líbit.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Hosté šli v úvodu do vedení, ale po herně vyrovnané první čtvrtině hry  bylo nakonec skóre spravedlivé 20:20.

Pohledný  basketbal byl k vidění na  obou stranách i dalších 10 minut. V poločase Pražené vedly 32:19 a dostaly se tak do poločasového odskoku.

Děčín se dotáhl hned záhy po návratu z šatny a šňůrou 9:2 donutil Sovy k oddechovému času. Ten byl důležitý, neboť  jim pomohl a nejenom  zásluhou muže s dredy na hlavě  Raheema Applebymu se Sovy dostaly zpět do dvouciferného vedení. Po 30 minutách byl stav 72:60 tudíž ještě nebylo  a nic rozhodnuto.

Poslední čtvrtina byla jednoznačná pro Pražany. Děčín sice bojoval, ale úspěšnost ve střelbě na koš měli lepší domácí borci.  Pražanům chyběly jen čtyři body a dostaly se na tříciferné číslo ve skore.

Nejlepším střelcem v dresu Děčína byl s 15 body Šiška. Za Sovy to byl Raheem Appleby, který dal rovných dvakrát tolik co Šiška 30 bodů. Hráč USK s číslem 3 se proto právem  stal i nejužitečnějším hráčem utkání, když k tomu ještě přidal i 4 doskoky a 6 asistencí.