Kitzski otevřelo 30. října 2021 zimní sezónu s 233 km sjezdovek a s lákadly i pro sváteční lyžaře

Poslední říjnový víkend zahájila lyžařská zimní sezona v nejlegendárnější sportovní oblasti  Alp s téměř 130letou úspěšnou lyžařskou historií v  Kitzbühelu. To sportovní centrum, spolu s rekreačními vesnicemi Reith, Aurach a Jochberg jako celý region společně vystupuje pod názvem Kitzski. Toto nejen lyžařské centrum zimních sportů, které mimochodem obhospodařuje 233 km sjezdovek, je známé po celém světě.   Z Prahy to do této oblasti  autem trvá pět hodin jízdy a tak nejenom Pražácí, ale celkem Češi  patří  společně s Rakušany, Němci, Švýcary a Brity mezi pět zemí s nejvyšším počtem návštěvníků.

Po mimořádně úspěšné letní sezóně se tu už všichni těší na nadcházející zimní měsíce. Pokud to ovšem covid dovolí.

S optimismem a důvěrou se už dlouho lyžařská střediska pilně připravují na zimní sezónu 2021/22.

Jak říkám...

„Jakmile to teploty dovolí, zahájí technické zasněžování. Týmy zdejších pracovníků postupně přecházejí na zimní provoz a připravují se na nadcházející lyžařskou sezónu. Prověřují a připravují lanovky, kompletní síť skibusů a mnoho dalšího. Jsme velmi spokojeni s průběhem předprodeje sezónních jízdenek. Kromě toho přicházíme s mnoha inovacemi, které lyžaře jistě nadchnou. Velmi důležitý je pro nás fakt, že jsme za svou bezpečnostní koncepci získali zlatou trofej COVID-19 Sicherheitstrophy a od návštěvníků jsme rovněž obdrželi velmi pozitivní zpětnou vazbu," hledí na nadcházející zimu s důvěrou Anton Bodner, předseda představenstva společnosti Bergbahn Kitzbühel. 

„Děláme vše pro to, abychom letos hostům umožnili prožít bezstarostnou zimní dovolenou. Aktuálně platná epidemiologická opatření svědomitě dodržujeme, a kromě toho chystáme i další kroky,“ potvrdila koncem října 2021 novinářům Viktoria Veider-Walser, jednatelka organizace Kitzbühel Tourismus odpovědná mimo jiné i za bezpečnost oblasti. 
Jak Kitzbühel Tourismus uplatňuje odpovědný přístup k bezpečnostním opatřením u zaměstnanců i u hostů? Třeba i tím, že tu zdokonalili dopravní systém, rozšířili parkoviště a mohou také regulovat  počty návštěvníků v případě jejich nakupení na jednotlivých místech.  V samotném lyžařském areálu lze  využít skibusy nebo vlaky (v rámci nabídky Streifzug), které jsou během dne s platnou jízdenkou na lanovku zdarma.

Kitzski hlásí, že  zákazníkům tady na jihu od českorakouských hranic přichystali   novou pomůcku, která umožní  se lépe zorientovat  ve výběru nejrůznějších nabídek. Je to kalkulačka jízdenek, což  je nový online nástroj, který lyžařům v budoucnu pomůže zvolit si nejlevnější vhodnou jízdenku.  Radost ale budou mít i ti, kteří místo sezónní jízdenky raději investují do těch jednodenních.

Jak říkám...

„Poprvé nedošlo ke zvýšení ceny za jednodenní vstupenku. V nadcházející zimní sezóně obdrží každý, kdo si zakoupí v předstihu na e-shopu jednodenní nebo vícedenní vstupenku, dostává automaticky slevu za včasný nákup. Jízdenky na lanovky online se tedy vyplatí,“ konstatoval  Christian Wörister, člen představenstva společnosti Bergbahn Kitzbühel.

Avšak úplně nejnovější zdejší digitální projekt se jmenuje „Smartphone-Ticket“. Místní ho zorganizovali ve spolupráci s rakouskou firmou SKIDATA. Návštěvníci si mohou nainstalovat tuto aplikaci a stáhnout si požadovanou jízdenku na lanovku. Po její aktivaci (Mobile Flow) se tak chytrý telefon stává 100% digitální alternativou ke klasické KeyCard. Pokud vám ovšem vydrží v mrazu baterka. V zimní sezóně 2021/22 bude jízdenka pro chytré telefony funkční na Gaisbergu, Kitzbüheler Horn a Resterhöhe. Zakoupit si ji můžete na i webu shop.kitzski.at.

Speciální příspěvek dostávají také ti, kteří vlastní Ikon Pass. Od zimy 2021/22 zahajuje KitzSki totiž spolupráci s organizací, vydávající tzv. Ikon Pass, která sdružuje několik skipasů a skýtá přístup do 47 mezinárodních lyžařských destinací.

Jak říkám...

„Víme o tom, že lidé z měst nevyhledávají tak často možnosti si zalyžovat nebo využít jiných zimních radovánek. Máme pro ně řadu akcí, třeba určité dny jsou služby s výraznými slevami. Vleky na cvičných loučkách jsou dokonce zdarma. Je naším cílem, přilákat do hor co nejvíce rodičů s dětmi a tady jim poskytnout možnost se naučit lyžovat, případně se v tom lyžování zlepšit," odpověděl na otázku z pléna Anton Bodner, předseda představenstva společnosti Bergbahn Kitzbühel. 

V souvislosti s pandemií koronaviru také KitzSki vypracovalo komplexní bezpečnostní koncepci. Inovativní opatření zavedli i v oblasti panoramatických restaurací a moderních přístupových řešení. V e-shopu KitzSki (shop.kitzski.at) si můžete zakoupit zakoupit jednodenní jízdenky a zbrusu nové produkty KitzSki se slevou za včasný nákup. Mimochodem pro sběratele, v Kitzski nabízejí v rámci ekologie dokonce dřevěné jízdenky. Samozřejmě ne všechny.


Pro Kitzski pracuje, skoro by se dalo říci sportovní televizní novinářka Barbora Černošková, ale není to ona, i když  je to stejně usměvavé děvče Sylvia Brix starající se o digitalizaci Kitzski.


Jak říkám...

„Zájemcům umožňujeme si během lyžování nebo vůbec během pobytu  u nás jako bonus z pořízeného  skipasu  vytisknout si  pohledy z fotografií pořízených na určitých místech s krásným panoramatem za sebou. Na jiném místě se zase lyžař  na určitém úseku trati může nechat nafilmovat a svou jízdu si pak  stáhnout a na počítači náležitě  prostudovat, jak se v lyžařském umění pokud to vůbec půjde ještě zlepšit," prozradila Sylvia Brix, proč má ve své pracovní náplni digitalizaci Kitzski.(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)