Kdo jiný než Barbora Seemanová je nejlepší českou plavkyní roku 2021. Blahopřejeme

Barbora Seemanová se v anketě Českého svazu plaveckých sportů stala nejlepší českou plavkyní za rok 2021. Některé výsledky v anketách hodnotící nejlepší sportovce roku určitého sportu jsou odhadnutelné i pro běžného příznivce sportu, čtenáře, diváka sportovních pořadů, a tak jako lze s největší pravděpodobností hraničící s jistotou dopředu před vyhlášením tvrdit, kdo je nejlepším kanoistou, judistou nebo šermířem v zemi za rok  2021, dalo se odhadnout, kdo se stane i nejlepší plavkyní roku 2021.


Po dvou letech mohl Český svaz plaveckých sportů na slavnostním večeru v Praze 13. ledna 2021 opět vyhlásit výsledky o nejlepší svazové sportovce. V nejsledovanější kategorii bazénových plavců získala své druhé prvenství Barbora Seemanová.Na nejvyšší příčku mezi českými plavci ji vynesly zejména titul mistryně Evropy z Budapešti, stříbro z evropského šampionátu v krátkém bazénu v Kazani a 6. místo v olympijském finále, všechno na trati 200 metrů volný způsob.Barbora Seemanová se z vítězství v anketě radovala poprvé za rok 2018, kdy slavila velké úspěchy na ME juniorů a Olympiádě mládeže v Buenos Aires. Po třech letech opět vystoupala mezi českými plavci na vrchol. Sezóna Barbory Seemanové, kterou trénuje Petra Škábová, byla impozantní a jako první česká plavkyně získal titul mistryně Evropy v padesátimetrovém bazénu, když v Budapešti na kraulové dvoustovce ve strhujícím finiši porazila hvězdy evropského plavání. Skvělé  výkony předvedla i na olympiádě v Tokiu, kde na stejné trati obsadila ve finále 6. místo, což je nejlepší české umístění od dvou pátých míst prsaře Daniela Málka v Sydney 2000. Ve druhé polovině sezóny zářila Seemanová při své premiérové účasti v International Swimming League ISL, v níž plavala za tým Iron. Závěr roku pak přinesl Barboře Seemanové stříbrnou medaili na 200 metrů volný způsob i na mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Kazani. Ze světového šampionátu v krátkém bazénu v Abú Zabí pak musela po prvních rozplavbách kvůli zdravotním problémům odstoupit.

Výkony Barbory Seemanové si všimli i sportovní novináři, kteří ji v prvním kole hlasování o Sportovce roku 2021  přidělili 267 bodů, které ji zajistily čtrnáctou příčku v celkovém pořadí.

Za Seemanovou v anketě Českého svazu plaveckých sportů skončila na druhém místě další plavkyně svěřenkyně trenérky Petry Škábové Kristýna Horská a třetí pak Jan Čejka, kterého  trénuje Martin Kratochvíl. Čtvrté místo obsadila celková vítězka ISL s týmem Energy Standard Simona Kubová a páté pak prsař Matěj Zábojník.

V olympijských sportech  mezi dálkovými plavci se stal vítězem  olympionik Matěj Kozubek, nejlepším skokanem do vody  Michal Navrátil a v synchronizovaném plavání dosáhla na první místo dvojice mladých závodnic Karolína Klusková a Alex Lucie Hrazdírová.

Pětice osobností se pak rozloučila s kariérou v českém plavání v rolích trenérů nebo závodníků. Byli  mezi nimi čtyři nedávní reprezentační trenéři Libuše Zidková, Josef Nalezený, Vlastimír Perna a Roman Havrlant. Spolu s nimi se rozloučila s aktivní kariérou Lucie Svěcená, medailistka z MEJ a MSJ a účastnice olympiády v Riu 2016. Všechny loučící se osobnosti převzaly ocenění z rukou předsedy ČSPS Petra Ryšky a sklidily zasloužený potlesk od všech přítomných, kteří dodržovali přísná kriteria pro konání těchto akcí.


Praha 13. leden 2022


Anketa Českého svazu plaveckých sportů o nejlepšího sportovce 2021
PŘEHLED VŠECH VÍTĚZŮ PODLE KATEGORIÍ

Plavání


1 Barbora Seemanová
2 Kristýna Horská
3 Jan Čejka
4 Simona Kubová
5 Matěj Zábojník

Dálkové plavání

1 Matěj Kozubek
2 Martin Straka
3 Lenka Štěrbová

Synchronizované plavání

Karolína Klusková
Alex Lucie Hrazdírová

Skoky do vody

Michal Navrátil

Plavání junioři

1 Jakub Bursa
2 David Koutný
3 Daniel Gracík

Dálkové plavání junioři

Julie Pleskotová

Skoky do vody junioři

Eliška Mikynová

Masters

Hana Bohuslávková

Vlastimil Havlíček

Zimní plavání

Jiří Polanský

Český pohár Arena Cup ženy

1 Barbora Janíčková

2 Jana Přibylová

3 Veronika Tondrová

4 Alena Benešová

5 Clementina Fraňková

Český pohár Arena Cup muži

1 Matěj Zábojník

2 Jan Čejka

3 Jan Micka

4 Vojtěch Nerth

5 Tomáš Ludvík

Český pohár Arena Cup junioři

Albert  Moc

Český pohár Arena Cup juniorky

Jana     Přibylová

Loučení s kariérou a poděkování

Libuše Zidková            dlouholetá práce reprezentační trenérky (synchro)

Josef    Nalezený         dlouholetá práce reprezentačního trenéra

Vlastimír Perna           dlouholetá práce reprezentačního trenéra

Roman Havrlant         dlouholetá práce reprezentačního trenéra juniorů

Lucie Svěcená             bývalá reprezentantka v plavání(Petr Skála s využitím zprávy na webu czechswimming.cz, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik vysvětluje prodej hokejky

24.9.2023 16:05:07

Zcela zbytečná vlna hysterie se v tomto týdnu zvedla po zjištění, že v internetové aukci je nabízena hokejka, se kterou vstřelil Petr Svoboda vítěznou branku v památném finále olympijských her v Na...