Jedenácté místo Kateřiny Pauláthové v obřím slalomu v EP

Jedenácté místo v obřím slalomu Evropského poháru v Hemsdalenu. To je den po historicky nejlepším osmém místě další solidní výsledek české reprezentantky Kateřiny Pauláthové.

 

 

Stejně jako o den dříve zvítězila italská lyžařka Karoline Pichler, která také vede Evropský pohár.

 

Severská mise přinesla Kateřině Pauláthové životní úspěch v EP

 

Mladá česká závodnice měla lepší první kolo, v němž zajela desátý čas. „Nebylo to ale takové jako včera,“ připomenula dosud životní „evropskou“ jízdu, která ji vynesla na osmou příčku.

„Bylo to už strašně rozbité, já měla z celé nejlepší patnáctky nejhorší číslo – patnáct. Celý den tady sněží, propadlo se to, ale pořád jsem měla dobrý pocit.“

V druhém kole už ne. „Padla mlha, bylo špatně vidět a já jsem v horní pasáži nasekala hodně chyb. Zajela jsem do hlubokého, ztratila vteřinu a půl a pak to jen doháněla. Nepovedlo se mi to, hodně to vyhazovalo, skákala jsem. Chtěl jsem líp. Ale jsou to chyby, ze kterých se musím se poučit a jít dál,“ popisovala.

„Umístění je to pořád super, na začátek sezony až velmi překvapivé,“ hodnotí pozitivně.

Po dvou závodech ji patří v celkovém pořadí Evropského poháru 6. místo, o nějž se s 56 body dělí s Ruskou Krjukovou.

Další dny  ji čekají v Hemsdalenu ještě další dva slalomy.

„Ve slalomu bude těžké se s vyšším číslem dostat do třiceti a pak ještě zaútočit. Jsem už docela unavená, ale těším se na to,“ chystá se.

Poté plánuje ještě do konce roku se ukázat ve světovém poháru v obřím slalomu – buď v Courchevelu, nebo Are, které by ho mohlo vzhledem k počasí a podmínkám nahradit.

 

(ps,   Sportovnílisty.czFoto: Media servis Kateřiny Pauláthové)