Jablonec kromě Pelty řeší další problém


Fotbalový Jablonec vždy bavil fotbalový národ, ať už v dobrém, nebo špatném. Když po posledním ligovém kole vyšlo najevo, že majitel klubu Miroslav Pelta byl o poločasové přestávce za nepříznivého stavu v kabině rozhodčích vysvětlovat, kudy běží zajíc, mnozí již doufali v další pokračování legendárního představení Ivánku, kamaráde…

Jablonec nakonec vyšel z aféry s mírnou pokutou a zdálo se, že je po problémech. V pátek ale do sídla klubu dorazil mail ze sídla evropské federace UEFA a nebyl vůbec příjemný. Trenér Petr Rada dostal trest výkonu funkce na 10 zápasů! Disciplinární komise se odvolává na jeho vyjádření pro novináře po zápase předkola Ligy mistrů Sparta – Monako, během kterého někteří fanoušci letenských bučeli na hráče černé pleti po vstřelené brance. Rada ke své škodě řekl, že nic jiného fotbalista čekat nemohl, když provokoval. Přísná UEFA je velmi alergická na podobná vyjádření a Petr Rada bude citelně pykat. Vzhledem k úspěšnosti Jablonce v posledních letech v evropských pohárech se jedná de facto o konec Rady na evropské scéně.

Pelta momentálně řeší, kdo bude stát na lavičce při klání se slovenskou Žilinou, horkým kandidátem je Peltův souputník z kapříkové letenské éry Jozef Chovanec, jehož účinkování ve strukturách svazu rázně ukončil nový předseda Fousek.  

Zelení aktivisté mění program olympiády

Kejval již zná viníka

Sportovci si kupují fanoušky na olympiádu

Plíškové pomohl odchod sponzora

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)

Dědek přesouvá Winter Classic

17.10.2021 09:00:00

Nová štika v hokejovém rybníčku, majitel hokejových Pardubic Petr Dědek, avizoval již na loňský rok lahůdku pro všechny fanoušky nejpopulárnějšího zimního kolektivního sportu. Zápasy pod ote...