Herní převaha Středočechů nestačila k nápravě jediné chyby.Mladá Boleslav–Liberec 0:1

Mladoboleslavští fotbalisté podesáté v řadě nepřemohli Liberec. Navíc jedinou defenzivní chybu z prvního poločasu se marně snažili napravit více než hodinu. Domácí prohrou si hodně zkomplikovali záchranářské úsilí, neboť jsou stále nebezpečně na dohled sestupovým příčkám.

Utkání začali aktéři velmi svižně a dravě. K rozhodujícímu momentu zápasu došlo ve 26. minutě šli Liberečtí snadno do vedení. Po Fukalově autovém vhazování Preisler a především Křapka míč neodhlavičkovali do bezpečí, a když se k němu dostal Sadílek, tak nedůraznou skákavou střelou k levé tyči zaskočil Šedu - 0:1.

Následovala mladoboleslavská snaha po vyrovnání, ale Středočechům chyběla   přesnost. Závěrečná pětiminutovka prvního dějství se odehrávala kolem a uvnitř liberecké šestnáctky, ale bez úspěchu pro domácí fotbalisty.

Ani druhý poločas těsné liberecké vedení nezměnil, protože mladoboleslavský tlak byl neefektivní, navíc Jarolímových svěřencům v koncovce chybělo i nezbytné štěstí.

To když v 86. minutě po Malinského přihrávce Budínského zakončení z deseti metrů gólman Knobloch vytlačil na pravou tyč a mimo branku. V závěrečných hodně nervózních minutách včetně čtyř nastavených bylo na hřišti k vidění více napomínání žlutými kartami, když jednu inkasoval i mladoboleslavský kouč Jarolím, než fotbalových momentů. Boleslavští se sice tlačili k protivníkově brance, ale jejich akce byly křečovité, nenápadité a tudíž neefektivní.

Po domácí prohře s Libercem zůstali na páté příčce od ligového dna se ziskem sedmadvaceti bodů, které zdaleka nedávají jistotu udržení prvoligové příslušnosti.

Mladá Boleslav  24.  dubna  2021

FK Mladá Boleslav – FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Gól: 26. Sadílek *  ŽK: Budínský, Jakub Klíma, Takács, Jarolím (trenér) - Knobloch. * Rozhodčí: Berka - Leška, Poživil.

FK Mladá Boleslav: Šeda - Douděra, Křapka, Jakub Klíma, Preisler - Ladra (63. Malinský), Matějovský (83. Budínský), Takács, Zmrhal (72. Skalák) - Jiří Klíma (63. Drchal), Škoda. Boleslavští počítali před utkání letos rekordní počet absencí. Chyběli zranění Diviš, Fulnek, Graiciar, Jirásek, Dominik Mašek, Pech, Tataev, Šimek a navíc za čtyři žluté karty potrestaný Dancák.

FC Slovan Liberec: Knobloch - Fukala, Karafiát, Purzitidis, Mikula - Mara, Sadílek (90. Cancola), Koscelník, Mosquera (72. Nečas) - Faško, Matoušek (66. Diamé, 90. Michal).

(Jiří Koros, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto:  FK Mladá Boleslav)