Fousek a Šmicer kajícně: Náš fotbalový debakl jen tak nezapomeneme!


V našich luzích a hájích bude zníti ještě dlouho o ostudě, kterou nám připravila fotbalová reprezentace pod vedením Ivana Haška. Absolutní výbuch, jaký jsme dlouho neviděli. Hašek sám přitom stále mluví o úžasné partě s velkou budoucností, což připomíná spíše scénu z filmu Parta hic.

Co ovšem trenér Hašek určitě nečekal, byla veřejná omluva, se kterou předstoupili předseda fotbalového svazu Petr Fousek a internacionál Vladimír Šmicer. Právě Šmicer byl tím, kdo dlouhodobě tlačil Haška na pozici trenéra národního týmu. V tiskové zprávě oba vyjádřili hlubokou lítost nad odepsáním bývalého trenéra Jaroslava Šilhavého, jehož kritika proběhla bez reálného posouzení skutečného stavu věcí.

Oba kajícně přiznávají, že zpětně oceňují práci a výsledky, kterých Šilhavý jako reprezentační trenér dosáhl. Pod jeho vedením nejenže reprezentace dosahovala sportovních úspěchů, ale také přinášela vítaný finanční příjem do svazové pokladny.

Haškův neúspěch má nyní značné důsledky. Strahov si musí výrazně přepracovat svazový rozpočet na letošní rok a plán na rok příští. Mezi nejvíce postižené patří právě Ivan Hašek, který si bude muset své inspekční cesty hradit ze svého. Přijde také o volné nákupy u nového partnera reprezentace, supermarketu Penny, což byla výhoda, která nyní přejde k mládežnickým reprezentacím.

Kdo by to byl řekl, že se český fotbal dočká takového dramatu? Fousek a Šmicer nám svým kajícným přístupem alespoň poskytli menší porci absurdního divadla, když se snaží zachránit, co ještě lze. Možná by měli začít u sebe a zamyslet se, jestli náhodou neplatí přísloví "co si kdo uvaří, to si taky sní."

Velký comeback Romana Berbra


Šťovíček odchází z vedení Autoklubu

Fousek se třese


Odvrátí fotbalový svaz pohromu?Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 
(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)