Fatální záměna při zápase Ligy mistrů na Spartě

Výsledek prvního zápasu sparťanských fotbalistů v Lize mistrů dával naději, že po dlouhých letech se letenským stadionem rozezní omamná hymna nejprestižnější klubové soutěže. Odveta v Praze nabídla epickou bitvu, která skončila pro Spartu nešťastným penaltovým rozstřelem. Během zápasu nejen přítomní fanoušci nevěřícně kývali hlavami nad výroky holandského rozhodčího s tureckými kořeny Gozubuyuka. Vypadalo to, jako kdyby chyběl ve škole při výuce geometrie a speciálně vysvětlení pojmu rovina.

Pravda je však jinde. Jak vyšlo najevo, v Praze sice zápas řídil Gozubuyuk, ale vzdálený bratranec rozhodčího s mezinárodními zkouškami. Ten totiž přijel do Prahy hasit požár uniklé zásilky s kokainem, která při překládce v Amsterdamu byla omylem odeslána do Prahy. A protože byli zaměstnanci skladu v Klecanech ostražití, přijel do Prahy zbytečně, bílý sníh už byl dávno v policejních skladech. Aby z cesty měl alespoň nějaký profit, domluvil se na odřízení fotbalového zápasu se svým bratrancem, se kterým jsou si velmi podobní, a nikdo nepojal hned podezření, že něco má být jinak. Při pozápasové analýze jej prozradilo časté utírání nosu se snahou si zašňupat. Komise UEFA však shledala zápas jako téměř bezproblémový a výsledek tak platí, Sparta se tudíž bude rvát pouze o účast v Evropské lize.


Slavie se dohodla na spolupráci s Pardubicemi

Miroslav Pelta dokázal opět obchodní um


Bohemka se dočkala, stadion bude

Příští rok Tour de France ve velkém ohrožení

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 


(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)