Dvě branky a obě padly z penalt v nastaveném čase. Kdo to pamatuje? Slavia - Plzeň 1:1

Zásada číslo jedna. Z fotbalového utkání se neodchází pár minut před koncem zápasu,  protože chcete  stihnout   odjet domů ještě diváky z fotbalu v nenarvaném  autobuse  městské dopravy. Proč? Protože můžete přijít o to nejdůležitější z celého zápasu.
Důkaz?   Zápas druhého kola nadstavby Fortuna ligy Slavia Praha - Viktoria Plzeň 1:1. Obě branky totiž padly až v nastaveném čase. Z remízy se pak radovali fanoušci a hráči Plzně, kteří nadále mají v tabulce dvoubodový náskok před Slavií.

Utkání se hrálo na prvního máje ve vyhrocené  atmosféře, která panuje při těchto zápasech. Pražští fanoušci soupeře  přivítali pokřikem, při kterém, bůh ví proč, Plzeň považují za  "zkurvenou", a tak jihovýchodní  kout stadionu  plný plzeňských fanoušků jim to oplácel rasistickými výkřiky, které zase upozorňují na historické někdy v minulém století propojení klubu Slavie s židovskou komunitou.

V průběhu utkání mohlo padnout poměrně velké množství branek, ale proti byli oba brankáři, kteří skvěle chytali, pak obránci z obou týmů, kteří zachraňovali bezbrankové utkání, když už byli brankáři překonaní a nakonec samotní střelci, kteří hodně často nemířili přesně na branku.

Idiotský nápad slavistickými diváky na transparentu avizovaným pyro časem se skutečně v prvním poločase uskutečnil, kdy  ve slavistickém kotli tamější časoví pyrotechnici  zapálili barevné dýmovnice, jejichž dým nejenže málem udusil rozhlasového reportéra, který se málem naposled v životě hluboce nadechl, aby  tuto událost mluveným slovem popsal posluchačům, ale také zamlžil  prostor nad trávníkem, na němž byl rozhodčím provoz přerušen.

Už se ke konci druhého poločasu zdálo, že přímý souboj o první místo v tabulce skončí bezbrankovou remízou, kdyby asi čtyři minuty před koncem nenastal před brankou Plzně zmatek. Slavie si vypracovala totiž  dvě obrovské příležitosti. Nejprve střela Olayinky byla blokována a odrazila se k Ondřeji Kúdelovi, jehož pumelenici  mířící do sítě vykopával metr před brankovou čárou jeden z plzeňských obránců. Ovšem pak si hlavní z polských rozhodčí  následně vyžádal konzultaci u videa, aby přezkoumal Beauguelův zákrok vysokou nohou na Davida Juráska. Polský rozhodčí Frankowski viděl na obrazovce faul a proto nařídil pokutový kop. Penaltu kopal Ondřej Kúdela, který zmátl brankáře Plzně Staňka a ten skočil na druhou stranu, než letěl míč a Slavia vedla 1:0.

Jenže o pár následných desítek vteřin  padl v pokutovém území v souboji o míč se slavistickým hráčem  Oscarem i plzeňský hráč Trusa a tak zahraniční rozhodčí nařídil v nastaveném čase druhou  penaltu. Brankář Slavie Aleš Mandous sice vystihl směr Beauguelovy střely, ale na míč nedosáhl. Tak bylo srovnáno na  1:1. Pár diváků si v tu chvíli hodem všeho možného, co drželi zrovna v ruce,  na trávník,  ulevilo, ale už nic nezměnili.

Fotbalisté Slávie remizovali s Plzní po divokém závěru 1:1.

Praha 1. května 2022

FORTUNA:LIGA 2021/2022 - 2. kolo nadstavby

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)
Branky: 90.+1 Kúdela z penalty - 90.+5 Beauguel z penalty *   Rozhodčí: Frankowski - Boniek, Winkler - Jakubik (video, všichni Polsko) *  ŽK: Hovorka - Havel, Kopic, Staněk, Hejda *  Diváci: 18.732.
Slavia Praha: Mandous - Bah, Kúdela, Hovorka, Oscar - Holeš (83. Talovjerov), Hromada (83. Jurásek) - Lingr (79. Schranz), Traoré (63. Provod), Olayinka - Tecl (63. Sor) * Trenér: Trpišovský..

Plzeň: Staněk - Santos, Hejda, Pernica - Kopic (90.+4 Trusa), Kalvach, Bucha (90.+4 Čermák), Havel - Sýkora (64. Chorý), Mosquera - Beauguel * Trenér: Bílek.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?