Dárek v předvečer narozenin Jindřicha Trpišovského mu nadělil kanonýr Olayinka Peter dvěma góly. Slavia - Slovácko 2:0

Fotbalisté Slavie Praha  v neděli 26. února 2023 porazili v programu  21. kola FORTUNA:LIGY doma v Edenu Slovácko 2:0. Oba góly vstřelil nigerijský fotbalista ještě stále ve službách Slavie Praha Peter Olayinka.

Utkání se podle klubového webu zúčastnili jako diváci i čestní hosté z řad Hasičského záchranného sboru ČR a jejich speciální jednotky USAR, která pomáhala při ničivém zemětřesení v Turecku. Proto se za oběti zemětřesení i zesnulého bývalého obránce Slavie Martina Pěničku se před začátkem zápasu držela minuta ticha.

Za Slavii  nastoupili  po delší přestávce v roli kapitána Tomáš Holeš a zahraniční posila Christos Zafeiris, který poprvé nastoupil v základní sestavě.

První branka ze dvou padla už ve 12. minutě, kdy  právě Christos Zafeiris míč nacentroval do vápna na hlavu Petera Olayinky, který mířil přesně k pravé tyči a poslal sešívané do vedení - 1:0.  Olayinka tak ukončil po 435 minutách čistý štít  brankáře Nguyena ze Slovácka.

Do poločasu se stav skóre už nezměnil.

Druhý poločas se snažili brankáři na obou stranách zamezit skórování a málem se už diváci nedočkali další branky, kdyby v 73. minutě se po rohovém kopu nedostal k míči Tomáš Holeš, který  vystřelil na branku a jeho střelu tečoval autor prvního gólu Peter Olayinka - 2:0.

Do konce utkání se už nic mimořádného nestalo kromě toho, že se Slavie v tabulce dostala do vedení.

Na setkání s novináři po utkání s trenérem Slavie zazněla rovněž dvě blahopřání. To první  mířilo směrem ke kouči  Slavie Jindřichovi Trpišovskému, který se narodil 27. února 1976  a tak výhru svých svěřenců  v předvečer  narozeninám vnímal od nich i jako dárek a to druhé patřilo také jemu, neboť v roli ligového trenéra se ocitl po dvě stě padesáté.

Další zápas Slavie Praha odehraje už ve středu 1. března 2023 od 18:00 hodin doma v Edenu proti Vyškovu a to všechno se odehraje jako tuzemské čtvrtfinále MOL Cupu.

Praha - Eden    26. února 2023

FORTUNA:LIGA 2022/2023 - 21. kolo

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Branky: 12. a 73. Olayinka * Rozhodčí: Szikszay - Hájek, Kříž - Petřík (video) * ŽK: Kalabiška, Brandner (oba Slovácko) * Diváci: 15.619.
Slavia: Kolář - Douděra, Ogbu, Ousou, D. Jurásek - Holeš, Zafeiris - Schranz (71. Oscar), Hronek (57. Lingr), Olayinka (82. Jurečka) - Tecl (57. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška (84. Kudela) - Daníček - Petržela (57. Brandner), Trávník (57. Šašinka), Havlík, Doski (84. Juroška) - Vecheta (68. Sinjavskij). Trenér: Mucha.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz