Český olympijský výbor se rozhodl promořit Brno a okolí


Český olympijský výbor je známý svým neortodoxním přístupem k léčení a prevenci kovidu. Pravda, občas jest jeho konání provázeno menším mediálním rozruchem, ve výsledku je však za svoji činnost pochválen Mezinárodním olympijským výborem.

Proto se otec myšlenky olympijských parků Jiří Kejval rozhodl, že v době předpokládané největší epidemie kovidovou variantou omikron uspořádá tradiční olympijský festival v Brně v rámci propagace a utužení olympijských myšlenek.

Vzhledem k tomu, že při sportování se nemusí dle zatím platných nařízení používat respirátory, je nasnadě, co se v Brně a okolí bude během olympiády dít. Splní se sen mnohých epidemiologů a dojde k zásadnímu promoření druhého největšího města. Je paradoxem, že si za nákazu dospělí návštěvníci ještě zaplatí, byť symbolických 50 korun.

Proč funkcionáři samotného výboru nejdou tou samou cestou a raději uspořádali nominační Plénum online, aby se kvůli kovidové nákaze (která není zatím tak hrozivá) nesetkali ve větší skupině, je velkou otázkou. Zřejmě si chvályhodně váží obyvatel brněnské metropole více než sebe a díky masivnímu promoření zvýší následnou obranyschopnost celého regionu.  

Český olympijský výbor v nesnázích

Varaďovy plány prozrazeny

Sestava hokejistů pro olympijské hry se rýsuje

Berbr přišel o auto, pomohl si Příhoda


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 


(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)