Borci z Mladé Boleslavi připravili Slavii o vedení v ligové tabulce - Mladá Boleslav - Slavia 1:1

Před letošní rekordní návštěvou, která téměř zaplnila ochozy Lokotrans Arény v Mladé Boleslavi se nejprve  trefil domácí Kušej, ale slávistický Zafeiris do přestávky vyrovnal. Po změně stran Mladoboleslavští čelili obrovskému soupeřovu tlaku a zisk bodu za remízu vydřeli po mimořádně bojovném týmovém výkonu.

První poločas navzdory mírné slávistické převaze skončil nerozhodně. Mladoboleslavští otevřeli skóre v 18. minutě, když  Karafiát na půlící čáře vystihnul protivníkovu rozehrávku, následně míč ztratil, ale dostal se k němu Ladra a přihrál na oblouk před slávistickou šestnáctkou, odkud Kušej levačkou vymetl pravý horní růžek soupeřovy branky, jejíž strážce Kolář jen bezradně přihlížel ... 1:0.

Ve 32. minutě Zafeiris však zleva prokličkoval až do malého vápna přes několik boleslavských hráčů, kteří se viditelně báli zasáhnou z obavy, aby nezavinili penaltu, čehož slávistický špílmachra využil k zakončení téměř z nulového úhlu a trefil se přes šířku branky ke vzdálenější tyči ... 1:1.

Druhý poločas se už skóre nezměnilo i když v 83. minutě obléhání mladoboleslavské branky skončilo slávistickým střeleckým úspěchem, když Masopustovu přihrávku Schranz šikovně srazil podle Šedy do  branky Středočechů, ale sudí Machálek gól po intervenci VAR neuznal kvůli střelcově ofsajdu. Mladoboleslavští fotbalisté ubránili remízu a získali jeden bod podobně jako před týdnem proti Plzni.

Jak říkáme...

„Proti těžkému soupeři jsme vstoupili dobře do utkání krásným gólem Kušeje. Slavie postupně získávala půdu pod nohama a druhý poločas byla lepší. Bod je pro nás ziskem na rozdíl od utkání proti Plzni, kdy jsme měli udělat všechny tři. Proti Slavii jsme z mála vytěžili hodně. Hráli jsme skvěle do obrany, nepouštěli Slavii do vyložených šancí, ale sami jsme si žádné nevytvořili, protože proti Slavii, která má dobré stopery, je to strašně těžké," řekl po nerozhodném utkání pro klubový web mladoboleslavský kouč Pavel Hoftych.

„Výkon od nás nebyl špatný proti kvalitnímu soupeři. Chtěli jsme jít brzo do vedení, gól jsme však nedali, naopak dostali výstavní branku od Kušeje, ale podařilo se nám po krásné akci Zafeirise vyrovnat. Ve druhém poločase jsme si vytvořili šance, proměnili však jenom jednu a to bylo málo,"  řekl po utkání slávistický kouč Jindřich Trpišovský.

Mladá Boleslav 9. dubna 2023

FORTUNA:LIGA 2022/2023 - 26. kolo

FK Mladá Boleslav – SK Slavia Praha 1:1 (1:1)

Branky: 18. Kušej - 32. Zafeiris  * ŽK: Matějovský, Mareček, Jawo, Šeda - Schranz *  Rozhodčí: Machálek - Hájek, Váňa *  Diváků: 4851

FK Mladá Boleslav: Šeda - Kubista, Suchý, Šimek - Karafiát, Matějovský (54. Žitný), Mareček, Fulnek - Kušej, Ladra (86. Dancák) - Jawo (65. Donát).

SK Slavia Praha: Kolář - Masopust, Ousou, Kacharaba, David Jurásek (46. Provod) - Zafeiris, Jurečka (60. van Buren), Dorley (90. Hronek), Schranz - Lingr (90. Pech), Tecl (60. Matěj Jurásek).

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz