Bohnický softbalový klub Joudrs Praha bude hostit Mistrovství Evropy juniorek do 18 let

Ve Svoboda parku v Bohnicích už vrcholí probíhající přípravy. Mistrovství Evropy softballu juniorek do 18 let odstartuje v pondělí 19. července 2021 a potrvá do soboty 24. července 2021. V areálu SK Joudrs Praha bude k vidění opět skvělý softball na mezinárodní úrovni. Tým České republiky se netají vysokými ambicemi na medaile. Věří, že to české softbalistky  dotáhnou do finále, které se bude hrát 24. července 2021 odpoledne.

Šampionát se odehraje ve dvou areálech, na třech hřištích. Ve Svoboda parku na adrese Dolákova 555 v Bohnicích, druhým areálem je Spectrum Praha na Praze 9.

Diváci se mohou těšit na kvalitní softball, skvělou atmosféru, na relaxační zónu, stánky s občerstvením, pro malé dětské hřiště s prolézačkami, pískovištěm i herními prvky…. Přáním pořadatelů je, aby návštěvníci strávili v areálu krásný den s aktivitami pro celou rodinu. Samozřejmostí budou komentovaná utkání i tipovací soutěže o ceny.

Mistrovství Evropy juniorek do 18 let se účastní 14 evropských týmů a to Itálie, Česká republika, Nizozemskosko, Německo, Francie, Rusko, Španělsko, Ukrajina, Chorvatsko, Polsko, Izrael, Rakousko, Švédsko a Turecko.


Na tuto akci zve sportovní fanoušky z celé Prahy Tomáš Kusý, předseda SK Joudrs Praha a hlavní trenér reprezentačního týmu juniorek do 18 let v jedné osobě.

Jaký cíl má náš národní výběr?

„Český tým si dal za cíl získat na domácím mistrovství jednu z medailí. Hráčkám, ale i nám, tedy realizačnímu týmu, určitě udělá velkou radost patřičná podporu z hlediště. Tímto tedy zvu všechny, aby se přišli na naše zápasy podívat a vytvořit patřičnou kulisu. Pozvání se ale samozřejmě týká i dalších zajímavých utkání.

Národní výběr se bude opírat především o nadhazovačku Kateřinu Kindermannovou, která se mimochodem podílela na loňském extraligovém titulu Joudrs žen A. Reprezentační tým je složený z hráček z celé republiky, přičemž mezi nominovanými bude i několik zástupkyň našeho klubu“, řekl  Tomáš Kusý.

Místo konání a jak se k nám dostanete?

Svoboda park, Dolákova 555/1, Praha 8 Bohnice – hřiště A, hřiště B

Spectrum Praha, Bratří Venclíků 1140, Praha 9 – hřiště C

Do Svoboda parku na Joudrs je nejlépe využít autobusy MHD č. 200 a 102, kterými se dopravíte do zastávky Sídliště Bohnice (konečná busu 200), odkud je to již jen zhruba sedm minut pěšky ulicí Feřtekovou, až na její konec. V orientaci vám pomohou naváděcí cedule. Na Spectrum Praha nejlepší spojení MHD metro B Rajská zahrada, odkud asi 10 minut pěšky nebo možnost bus č. 181 zastávka Hejtmanská. Rozpis turnaje:


Veškeré informacemi o turnaji najdete zde.

Termín konání: 19. – 24. července  2021

Šampionát začíná v pondělí v 9:30 hod ve Svoboda parku na hlavním hřišti A, o titulu Mistra Evropy se rozhodne v sobotu 24. července 2021 finálovým zápasem, který je plánovaný na 17:00 hodin, poté slavnostní ukončení.


(Martin Šálek, Praha8.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)