Zuzana Hejnová a Václav Pilař pod křídly GLOBAL SPORTS otevírající sportovcům cestu k vrcholu

[ title]
Čtvrté únorové pondělí se představila nová agentura GLOBAL SPORTS (GS), která  zastupuje desítky fotbalistů, ale také nejlepší světovou překážkářku Zuzanu Hejnovou. Dvojnásobnou mistryni světa, připravující se na OH v Riu, Zuzanu Hejnovou do té doby žádná agentura nezastupovala, a tak se Sportovkyně roku 2015 stala vlajkovou lodí nové firmy. Atletka také společně s fotbalistou Václavem Pilařem na závěr prezentace slavnostně  podepsala smlouvu se společností. 

SportovniListy.cz byly na místě děje...


Ta nově také bere pod svá křídla i Filipa Salače, mimořádně talentovaného motocyklového závodníka, který si vybojoval právo účastnit se nového ročníku Red Bull Moto GP Rookies Cup.

Nová sportovní agentura GLOBAL SPORTS, která vstupuje na tuzemský i zahraniční trh, si vzala za svůj cíl pomáhat talentům i hvězdám na jejich cestě k úspěchu. Za vznikem společnosti stojí Pavel Zíka, uznávaný sportovní agent, a Jakub Dlouhý, majitel úspěšné aktivační agentury Concept One.

Pavel Zíka rozvíjel úspěšný příběh brankáře Petra Čecha a rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. Jakub Dlouhý pomohl akrobatickému lyžaři Aleši Valentovi s využitím osobnostních práv po zisku zlata na olympiádě v Salt Lake City. V posledních patnácti letech stál také za řadou významných sponzoringových projektů komerčních značek v oblasti fotbalu, hokeje a olympijských her.

„Jsem plný energie a stále mám co nabídnout. Těším se na nové výzvy,“ řekl po čtyřleté pauze do sportovního prostředí se vracející Pavel Zíka.

Svou inspiraci hledala nová agentura v České republice i v zahraničí

„Máme ambici být globální, uspět doma i venku, ale zároveň si zakládáme na opravdu individuálním přístupu ke sportovcům. Každý z nich je výjimečná osobnost s individuálními požadavky a předpoklady. A to nejenom ve sportu, ale i v marketingu a dalších oblastech. Chystáme akademii, která sportovcům pomůže při kontaktu s novináři, při práci se sociálními sítěmi, s právní a finanční gramotností a dalšími oblastmi. Pomáháme sportovcům na cestě k úspěchu není jen slogan, ale především náš závazek,“ vysvětlil Jakub Dlouhý.

Agentura zastupuje 58 fotbalistů včetně reprezentantů všech věkových kategorií. Jedná se například o záložníka Viktorie Plzeň Václava Pilaře, reprezentačního stopera Václava Procházku, kterému Pavel Zíka pomohl k přestupu do tureckého Osmanlisporu, či útočníka Zdeňka Ondráška, jenž nyní hraje díky GS ve Wisle Krakov.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)