Zprávy z novozélandských, evropských, amerických a australských ragbyových mlýnů


Spojené státy americké



Reprezentant USA v ragby o sedmi hráčích Isles byl  jako sprinter na 100 metrů nominován do amerického olympijského týmu na LOH,  které by se měly konat  v roce 2021 v Tokiu. Je to příklad  specializace hráčů pro sedmičkové  ragby.  Isles totiž umí stovku pod 10 sekund. 

Bývalý kapitán Anglie rváček Chris Robshow se stal trenérem Akademie mladých talentů USA v San Diegu.

Austrálie



Ragbisté Warathas u nás dobře známí ze svého vystoupení před několika lety v Praze  rozdrtili v Super Rugby Australie Reds 45 : 12 a přiblížili se tak finálovým bojům.


Nový Zéland



Na Novém Zélandu vyhráli Super Rugby Aotteroa Crusaders z Otaga, už před posledním kolem, když porazili Highlanders 32 : 22.  Ve výborném zápase už prohrávali 13 : 22, ale prokázali větší zkušenosti a bojovnost a v posledních 20 minutách položili 3 pětky. S 28 body už nemohou být předstiženy, druhý Auckland Blues mají 22 bodů.

V posledním kole Super Rugby na Novém Zélandu dojde k zajímavému utkání, když už jistý vítěz Crusaders jede do Aucklandu, kde se na stadionu Eden Park utká s místními Blues, kteří jsou na druhém místě. Zápas byl během jednoho dne vyprodán a tak tento vrchol sezony uvidí 43 234 diváků.




Několik hráčů Stade Francais je pozitivních na Covid-19, všechny přípravné zápasy museli odložit.

Rusko 





(Medák, ceskeragby.cz, RC Havířov, koláž: Petr Skála)