Zprávy z Francie, z Nového Zélandu, z Velké Británie, z Austrálie, z Nizozemska...

   Semtamkuk Českého ragby    

   aneb aktuální výsledky, glosy a zajímavosti z ragbyových mlýnů    


   Francie, Nového Zélandu, Velké Británie, Austrálie a Nizozemska  ...   
Austrálie V Austrálii začalo Super rugby zápasy Brumbies - Melbeurne Rebels 31 : 23. V dalším utkání se ragbisté Reds s Rebels rozešli smírně 18 : 18, když hráči Reds položili pětku s prokopem v poslední minutě zápasu. V jiném utkání Waratahs porazily Western Force 23:14.
Nový ZélandNa Novém Zélandu došlo k utkání Titanů, Crusaders na domací půdě porazilo dosud neporažené Blues z Aucklandu 26 : 15, když rozdílovým hráčem tohoto nádherného zápasu byl domácí Richie Monga´s. V jiném duelu ragbisté Hurricanes porazili borce Highlanders 17:11.


Skotsko Slavný kapitán Skotska  čtyřiatřicetiletý Greig Laidlaw  hrající poslední sezony na místě mlýnové spojky za francouzský Clermont podepsal smlouvu s japonským klubem Shining Arcs.

Anglie Rugby Football Union ( Anglie) z důsledků Covid 19, musela propustit z ekonomických důvodů jednu čtvrtinu  zaměstnanců.

Clermont posílil svou útočnou řadu o skvělé japonské křídlo Kotaro Matsuschima, které excelovalo na Světovém poháru.

Francouzská Ligue National de Rugby (Asociace ligových klubů, kterou v Česku ragbisté postrádají) schválila Sportovní kalendář na sezonu 2020-21. V očekávané sezóně  kromě jiného francouzská  reprezentace odehraje šest  přípravných mezistátních zápasů už na podzim tohoto roku a čeká se i účast klubů v Champions Cupu a Challenge Cupu, které začnou  19. a 20. září a skončí v červnu 2021.

Z pobytu v New Yourku se do Francie vrátil  bývalý reprezentant Bastaread, kterého si vybral klub z Lyonu, který s nováčka chce bývalou 3/4 nasadit do třetí řady patrně jako rváčka.

NizozemskoNizozemsko se stalo vítězem evropské soutěže RE Trophy v nedohraném  ročníku 2019-2020. V pěti  zápasech totiž ragbisté ze země větrných mlýnů získali ve druhé nejsilnější evropské soutěži 21 bodů a nemohou  už být předstiženi žádný jiným týmem. Druhé družstvo Švýcarska si vybojovalo  14 bodů. Ostatní mužstva zatím neodehrála všechna utkání, ale i přes nejvyšší bodový zisk, která by získala  po vyhraných zápasech,  již už nemohou náskok Nizozemska dotáhnout.

(Eduard Krützner senior, ps, SportovniListy.cz, Karel Gaman RC Havířov,  foto: Petr Skála)