Zimojarní část FORTUNA:LIGY startuje s pěti z osmi zápasů pod dohledem videorozhodčích


Po zimní přestávce se výrazně přiblížil restart ligových bojů. FORTUNA:LIGA naváže už nadcházející víkend dvacátým kolem a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA znovu otevře svou oponu už za tři týdny. Obě profesionální soutěže na konci soutěžního ročníku znovu čeká loňská novinka v podobě nadstavbové části. Ligová fotbalová asociace mezitím úspěšně dotáhla jednání s generálním partnerem, sázkovou kanceláří Fortuna, o předčasném prodloužení kontraktu do roku 2024. Tohle a ještě další novinky se dozvěděli novináři a i ti, co se za ně vydávají na prezentaci Ligové fotbalové asociace.

SportovníListy.cz byly na místě děje...


České fotbalové profesionální soutěže tak minimálně do roku 2024 ponesou názvy FORTUNA:LIGA resp. FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA. Fortuna je generálním partnerem nejvyšší soutěže od roku 2018, ale její spojení s elitním fotbalem v Česku sahá ještě o další dva roky dříve, když od sezóny 2016/17 nese její název druhá nejvyšší soutěž. Původní kontrakt byl datován do roku 2022, ale už s předstihem se Ligová fotbalová asociace může pochlubit prodloužením o další dva soutěžní ročníky.

Jak říkám...„Jsme nesmírně hrdi na to, že generální partner, sázková kancelář Fortuna, je spokojená s naší vzájemnou spoluprací. Svědčí o tom fakt, že jsme se dohodli na prodloužení smlouvy do roku 2024 včetně dalšího rozšíření společných projektů. Je to významný signál pro profesionální fotbal, který nám dává potřebnou jistotu do delšího období, v němž se můžeme zaměřit na koncepční řízení obou nejvyšších fotbalových soutěží,“ připomněl Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace, že Fortuna myslí kromě vlastní vizibility i na projekty s fanoušky. Ty budou pokračovat i na jaře. V prvních kolech čekají na diváky na všech ligových stadionech slušivé kulichy, na vybraných zápasech se mohou zase fanoušci těšit na oblíbenou fanzónu s fotbalovou střelnicí, pokračovat bude také hlasování o hráče utkání. „Během uplynulých sezon a zejména té minulé, kdy jsme poprvé dali název nejvyšší soutěži v zemi, jsme získali řadu zkušeností, které jsme se rozhodli pružně zohlednit. Provedená aktualizace nyní lépe odpovídá našim přáním a stejně tak potřebám našeho partnera. V minulém ročníku jsme pro fanoušky realizovali na 60 eventů, rozdali jim dárky za 5 milionů a za to dostali cennou zpětnou vazbu. Prodloužením kontraktu o další dva roky jsme si rozšířili prostor, abychom naše záměry dokázali dále rozvíjet,“ řekl k prodloužení kontraktu David Vaněk, generální ředitel sázkové kanceláře Fortuna.

Součástí nové dohody s generálním partnerem je i společný závazek na dalším rozvoji projektu videorozhodčího.

Jak říkám...„Už v jarní části přibude pod dohledem VAR páté utkání v každém ligovém kole, které pokryjeme bez ohledu na televizní přenos na vlastní náklady. Na základě memoranda s FAČR chceme v nejbližší době společně najít řešení pro kompletní obsazení videorozhodčími všech utkání FORTUNA:LIGY od příštího soutěžního ročníku,“  slíbil Dušan Svoboda s tím, že Ligová fotbalová asociace bude pro tyto zápasy zajišťovat mj. i potřebné množství kamer nad rámec běžného streamovaného přenosu.


(lfafotbal.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)