Zimní olympiáda v Praze?

[ title]

Ambiciózní projekt výstavby mamutího sportovního areálu s lyžařskou halou, velodromem i rychlobruslařským oválem společnosti DECO Group na západním okraji Prahy, jež byl poměrně hojně prezentován v minulých dnech na všech možných internetových stránkách, v sobě skrývá jednu zajímavou možnost. A tou je kandidatura na pořádání zimní olympiády v Praze.

Při vybudování skvostného areálu se primárně počítá s využitím vytěžené zeminy při stavbě nové trasy pražského metra. Jednak dojde k potřebnému navýšení základní desky tak, aby areál byl chráněn proti povodním z blízké řeky Berounky, a jednak vznikne nový svah pro sjezdové lyžování. Poplatky za uložení zeminy zajistí investorovi potřebný základní kapitál, který, doufejme, jak je u nás zvykem, nebude odkloněn dřív, než se začne stavět.

Kdyby náhodou objem zeminy nestačil, jsou investoři připraveni se spojit s kolegy z Dubaje a přistavět po jejich vzoru potřebné metry sjezdovek, aby byla možná homologace mezinárodní federací. Součástí sportovního centra nebudou skokanské můstky, ty vznikají na pražském ikonickém kopci Petřín v blízkosti Poslanecké sněmovny, o čemž jsme již informovali dříve.

V úvahu přichází kandidatura na olympijské hry v roce 2030, podporu již vyjádřil i nejvyšší muž českého sportu, vládní zmocněnec Milan Hnilička.

Sportovní bafuňáři nahánějí České dráhy

Výrazné zdražování cen za bruslení pro amatéry

Sparta jako Piráti

Kájínek se chystá pomoci tenisu

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)
Zdeněk Ertl: Zábava, nebo zdraví?

Zdeněk Ertl: Zábava, nebo zdraví?

30.3.2020 17:09:42

V sobotu mi zavolal kamarád, vrstevník, s kterým se dobře známe, ale poměrně dlouho jsme se neviděli. Dlouho se jako schopný trenér a manažer pohybuje ve sportovním prostředí. Samozřejmě jsme m...