Zemřel ten, který se odhlašoval z vysílání ... Pavel Skála, Hlas Ameriky. Jmenoval se Pecháček (+82)

Ve věku 82 let zemřel 16. ledna 2023  ve Spojených státech amerických novinář a manažer Pavel Pecháček, jehož hlas před rokem 1990 šedesátníci a starší posluchači znali   ze zahraničního vysílání Hlasu Ameriky, kde mimo jiné reportoval sportovní dění odehrávající se za velkou louží. 

  Jak říkám ...


"Své reportáže odhlašoval nikoliv svým pravým jménem  Pavel Pecháček, ale z rozhlasového vysílání znělo jiné jméno Pavel Skála, Hlas Ameriky. Před deseti lety jsem se ho osobně zeptal, proč si vybral zrovna příjmení Skála. On mi o přestávce jednoho ligového fotbalového utkání, na která se v té době chodil dívat z prostor určeným píšícím  novinářům objasnil své novinářské jméno. To příjmení Skála si vybral podle příjmení své ženy, jak se neprovdána jmenovala," zavzpomínal na jedno setkání se sporťákem z Hlasu Ameriky Pavlem Pecháčkem editor tohoto webu Petr Skála

Pecháček byl několik  let také ředitelem a později prezidentem československého a českého oddělení Rádia Svobodná Evropa. Jeho přítelem byl šedesát let český legendární sportovní  novinář Přemysl Hrubý, který také zprávu o úmrtí  svého kamaráda Pavla Pecháčka na rozhlasových vlnách rovněž Pavla Skály  s odvoláním na žurnalistovu rodinu sdělil tiskové agentuře. 

Pavel Pecháček   2. července 1940 Praha – 16. ledna 2023 Jižní Karolína (+82)


(Petr Skála pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)