Zasloužená výhra v úmorném červnovém odpoledni. České Budějovice – Mladá Boleslav 0:2

Navzdory dusnému počasí mělo odvetné utkání semifinále skupiny o Evropu České Budějovice - FK Mladá Boleslav dobré tempo a slušnou úroveň. Mladoboleslavští splnili záměr, s jakým na jih Čech odcestovali. Předčili soupeře kondičně i fotbalově, ani jednou neinkasovali a dvakrát skórovali, čímž zaslouženě vybojovali postup do finále nadstavbové skupiny o Evropu.

V 7. minutě druhý boleslavský roh rozehrál Janošek a jeho přetažený centr nehlídaný Zelený hlavou usměrnil k pravé tyči, kam se budějovický brankář Křížek vrhnul pozdě - 0:1.

Do druhého poločasu se aktéři vrátili s jasným zadáním. Středočeši  potřebovali udržet čisté konto, ale Budějovičtí zase třikrát skórovat. Úkol splnili fotbalisté Mladé Boleslavi na výtečnou.

V 64. minutě Janošek vystřelil téměř ze třiceti metrů a po teči Jiřího Klímy skončil míč v budějovické brance, gól rozhodčí posvětil až po kontrole video záznamu - 0:2.

Mladá Boleslav tedy postupuje do dalších bojů ve skupině o Evropu. Dalším soupeřem Středočechů budou Bohemians Praha 1905.

České Budějovice  27. června 2020

FORTUNA:LIGA 2019 / 2020
 odveta semifinále skupiny o Evropu

SK Dynamo České Budějovice – FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)

Góly: 7. Zelený, 64. Jiří Klíma *  ŽK: Mészáros, Čolič *  Rozhodčí: Karel Hrubeš - Kubr, Vaňkát * Diváků: 1630
SK Dynamo České Budějovice: Křížek - Čolič, Sivok (86. Talovierov), Havel, Kladrubský (75. Novák) - Čavoš, Mészáros (46. Havelka) - Šulc, Javorek (46. Táborský), Mršič (73. Brandner) - Schranz.
FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka, Jakub Klíma, Tataev, Zelený - Janošek, Túlio (85. Mazuch) - Ladra (66. Douděra), Budínský (81. Dominik Mašek), Fulnek (85. Stránský) - Jiří Klíma (66. Wágner).

(jk, SportovníListy.cz, FK Mladá Boleslav, foto: FK Mladá Boleslav)