Za roušky titul

Sport byl vždy spojen s politikou a správou věcí veřejných, o čemž svědčí pořekadlo „chléb a hry.“ Bohužel, i v současné krizové době jsme svědky zvláštního výměnného obchodu. Jak zachytily odposlechy hovorů mezi šéfem fotbalové Slavie Luftjardou Tvrdíkem, bývalým předsedou svazu Mírou Čápem Peltou a majitelem Sparty Danem Křetínským.

Míro, jsi tam? Potřeboval bych pomoc s tím Danem. Už mi zase volal. A cos mu řek´? Nic. To jsi řek´ dobře. Já vím, ale on pořád otravuje s tou ligou. To víš, ty vole, Sparta je mimo poháry a na rozdíl od Tebe, Jardo, jsou to jeho peníze, jestli mi rozumíš. Já ho nějak vyklidním, ale budeme ho muset něčím ukonejšit. Tak mu slib Hušbauera zpátky, zadarmo.

Čau Dane, volal mi Jarda. A cos mu řek´? Nic. To jsi řek´ dobře. Prosím Tě, tu ligu nemůžeme zrušit, jak chceš. Čínani potřebujou titul, Ty mi rozumíš. Ale já nemám poháry, Čínani jsou mi volní. Já už ty fanoušky neudržím, to není, jako když jsi tady byl Ty, Čápe. Ale chápej, že tu ligu musíme dohrát, jinak nebude v pohárech nikdo, ani Sparta. A Jarda Ti nabízí Hušbiho, abys sejmul Plzeň v poháru a měl v kotli klid. Ale liga musí být. Mezi náma, ty roušky z Číny sem nechodily jen tak, Hrad musel slíbit, že dohlídne, aby byl titul. A sám víš, jaký je mít virus.  No ty vole, ani nemluv. Chvilku jsem tam nebyl a hned mi zdrhnul Hašek. Tak já se mu ozvu, díky Čápe.

Ahoj Jardo, tak co letadla, už lítáte? Nech toho, Dane, taky se neptám, jestli už máš aspoň projekt na pořádný stadion. Jardo, tak co s tou ligou? Ty jsi nemluvil s Čápem? Ale jo, ale chápej, já jsem úplně v prdeli, tohle jsem si vůbec nezasloužil, já si nemůžu dovolit být bez pohárů. Ten Hušbi Ti pomůže sfouknout Plzeň jako svíčku a budeš tam, já Ti rád pomůžu. Možná, ale potřebuju ještě něco. A co? Pořád to není vyvážený, Ty budeš mít titul a Ligu mistrů. Tak mi přidej roušky. Na co roušky, Dane? Mluvil jsem s Rosou, rozdáme je ultras na obličej a oni mi pak pomůžou během zápasu přerušovat, když to budeme potřebovat. Hele, máš štěstí, že poslední letadlo ještě není vybalený, tak já Ti tam pár krabic pošlu, na Spartu už stejně moc lidí nechodí. Jdi někam, Jardo, jsme domluveni. A co s Čápem? Neboj, vždyť víš, pošleme mu pár kapříků z mého rybníka. To je dobrý, to jsi mě pobavil. Tak se měj.


Česká vláda dostane ocenění Evropské komise.

Propuštění sportovci mají rekvalifikaci

Češi zachraňují olympiádu

Mistrovství světa v hokeji bude

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachnu na neděli...

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)