Významné ocenění pro slávisty


Obhajoba mistrovského titulu je vždy těžší než zisk první trofeje. Své o tom ví fotbalisté pražské Slavie, kterým se tento kousek podařil právě v tomto týdnu. Pozornosti to neuniklo ani čínským majitelům klubu, pro které je sportovní úspěch jedním z mála viditelných úspěchů při investování v České republice. Proto se odhodlali k ojedinělému kroku.

Předseda oddílu Tvrdík a trenér Trpišovský dostanou nejvyšší čínské státní vyznamenání za mimořádný přínos při uskutečňování čínské mezinárodní hospodářské politiky. Hráčům, včetně těch, kteří během sezony přestoupili nebo odešli na hostování, bude propůjčena medaile za zásluhy.

Pozadu nezůstává ani vedení našeho státu, konečně, poradce pana prezidenta Nejedlý je znám svojí nákloností k sešívaným, Miloš Zeman vyhověl jeho přání a prohlásil fotbalový stadion v Edenu za výsostné čínské území v Praze. Okamžitě se zde začne uplatňovat politika jedné Číny, podobně jako v Hongkongu. Tím de facto zmizí šance hostujících týmu na podporu vlastních fanoušků, pro vstup na stadion bude třeba předložit čínské vízum.

Za klub poděkoval sám Jaroslav Tvrdík, ocenil vstřícný přístup čínských majitelů a neopomněl zdůraznit, jak moc týmu pomohla koronavirová přestávka, během které se tým oklepal z tragického začátku jarní sezony a získal kýžený titul. Do wuchanské laboratoře tak z Edenu putuje speciální sada mistrovských dresů s věnováním.  

Koronavirus na magistrát přinesl sport

Slávisté v nadstavbě úplně bez diváků

Ve fotbale byl koronavirus již před 3 lety

Boj o fotbalové nafukovací panny

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachnu na neděli...

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)