Výkonný výbor odkopnul Valnou hromadu Fotbalové asociace ČR na rozvolněný podzim 2020

Výkonný výbor FAČR rozhodl na svém červnovém  zasedání o odložení konání Valné hromady FAČR. Ta byla dle Stanov  Fotbalové asociace ČR řádně svolána do NH hotelu v Olomouci na čtvrtek 18. června 2020. Jenže vzhledem k přetrvávajícím opatřením spojenými s pandemií koronaviru ale nelze takto logisticky a personálně náročnou akci v daném místě a termínu uskutečnit.

Jak říkám...„Důvodem je poslední rozhodnutí Vlády České republiky v oblasti veřejných akcí, které i nadále obsahuje povinnost dodržovat povinné rozestupy dva metry. Ty bohužel nejsme při vší snaze schopni v rámci avizované adresy v NH hotelu Olomouc dodržet. Nemůžeme ani vyčkávat na další rozvolňování pravidel stanovených Vládou, neboť včera zveřejněná pravidla účinná od 8. 6. 2020 stále počítají s rozestupem dvou metrů mezi účastníky akce,“ řekl k aktuálnímu rozhodnutí předseda VV  Fotbalové asociace ČR  Martin Malík.

VV  Fotbalové asociace ČR  se tak rozhodl využít svého práva na přesunutí valné hromady a neuspořádat ji tak v termínu, který předkládají Stanovy FAČR, tj. do 30. června daného roku.


Jak říkám...„V úvahu v tuto chvíli nepřichází ani změna místa konání. Ačkoliv bychom mohli najít místo s dostatečnou kapacitou, kde by šlo dodržet patřičné rozestupy, museli bychom v takovém případě zase změnit pozvánku. To lze ale řádně činit dle Stanov FAČR pouze osm týdnů před dnem konání samotné valné hromady,“ doplnil  generální sekretář FAČR Jan Pauly.

Fotbalová asociace ČR tak má aktuálně pro zasedání valné hromady celkem čtyři termíny v srpnu, září a říjnu tohoto roku a o konkrétním datu rozhodne na základě aktuální situace spojené s rozvolňováním opatření ze strany Vlády ČR.

Místo letošní valné hromady zůstane stejné, tedy NH hotel v Olomouci.

(ps, SportovníListy.cz, Fotbalová asociace ČR, foto: Petr Skála)

Sparťanské časy se vrací

5.7.2020 09:00:00

Trvalo to dlouho, předlouho. Již to vypadalo, že se dříve dokončí Pražský okruh, než fotbalová Sparta opět získá alespoň nějakou sportovní trofej. Ale ouha, v rámci své PR kampaně před zahájení...