Výhrou nad klokany si Středočeši polepšili o dvě místa v tabulce. Mladá Boleslav – Bohemians 3:1

V posledním utkání soutěžního ročníku FORTUNA:LIGY 2020-21 mladoboleslavští fotbalisté porazili Bohemians 3:1 a v ligové tabulce se posunuli ze třinácté na jedenáctou příčku.
První poločas se odehrál ve svižném tempu s oboustrannou ofenzivní snahou. Čekalo se jen na branku, která padne.
V 17. minutě se tak stalo.  Preisler odcentroval zleva a rozběhnutý Drchal volejem z necelých patnácti metrů k pravé tyči otevřel skóre utkání - 1:0.
Druhý poločas na tempu hry nic neztratil, Mladoboleslavští ho začali aktivně a zvýšili vedení.
V 51. minutě po podražení Jiřího Klímy kopal z boku šestnáctky Skalák trestný kop a přesným obloučkem našel na malém vápně Řezníka, na jehož hlavičku k levé tyči byl Lé Giang krátký - 2:0.
Druhý gól boleslavské fotbalisty téměř uspal a dlouhé minuty byli Bohemians pány na hřišti.  V 71. minutě boleslavskou nedůslednost Bohemians potrestali, Osmančík se ocitl sám před Šedou, jenž jeho střelu vyrazil, ovšem Necid již do prázdné branky snadno snížil na 2:1.

V 87. minutě na hřišti čerstvý Škoda vybojoval sedmý rohový kop, který rozehrál Zmrhal a u bližší tyče úspěšně hlavou zakončil nejlepší boleslavský kanonýr Škoda - 3:1.
Výhra o dva góly byla pro Mladou Boleslav částečnou odvetou za loňskou prohru v Ďolíčku a především tříbodovým ziskem, jenž Jarolímovo mužstvo posunul v ligové tabulce o dvě příčky na jedenácté místo. Mladá Boleslav přeskočila České Budějovice, které prohrály na Slavii a Karvinou, která remizovala v Ostravě.

Mladá Boleslav   29. května 2021

FORTUNA:LIGA 2020/2021 - 34. kolo

FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 3:1 (1:0)

Góly: 17. Drchal, 51. Řezník, 87. Škoda - 71. Necid *  ŽK: Matějovský * Rozhodčí: Karel Hrubeš - Leška, Matoušek
FK Mladá Boleslav: Šeda - Douděra, Řezník, Jakub Klíma, Preisler - Skalák (79. Dufek), Matějovský (79. Jirásek), Dancák, Zmrhal - Jiří Klíma (79. Škoda), Drchal (88. Dominik Mašek).

Bohemians Praha 1905: Le Giang - Bederka (84. Kadlec), Köstl, Krch (60. Schumacher) - Dostál, Květ, Novák (60. Vacek), Levin, Vondra - Pulkrab (70. Osmančík), Puškáč (60. Necid).

(Jiří Koros, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)