Výhra nad Slovenskem zajistila baseballistům Česka čtvrtfinále. Česko - Slovensko 13:3

Čeští hráči splnili první ze svých cílů a postoupili ze skupiny D do vyřazovacích bojů, když porazili Slovensko 13:3. Ve čtvrtfinále se ve čtvrtek 16. září 2021  od 20:30 hodin  utkají s Izraelem. Ten jasně vyhrál skupinu C.

Do posledního zápasu ve skupině proti Slovensku šli Češi s nutností zvítězit a postoupit tak ze druhého místa ve skupině do play-off. Svůj úkol splnili, byť si cestu za ním jistě představovali jednodušší. Slovensko nemělo co ztratit. Už postup na ME z kvalifikace byl pro slovenský baseball velkým úspěchem. Na samotném turnaji pak před zápasem s Českem  podlehlo svým soupeřům dvakrát rozdílovým výsledkem.

Tentokrát ale kladli jeho reprezentanti tuhý odpor a až do dohrávky 5. směny byli ve vedení. Vše začalo již v první směně, kdy na startujícího Radima Chrousta trefil Mário Gottschall hrající českou Extraligu, dvoubodový homerun a dostal tak české hráče pod tlak.

Jak říkám...

„Určitě jsme nechtěli takhle začít a dát jim čichnout. Vlilo jim to šťávu do žil. Museli jsme pak pár inningů zabrat a hrát na maximum,“ řekl  po zápase Petr Zýma.

Dvoubodový homerun padl v zápase i z českých pálek, konkrétně té Marka Chlupa. Češi tak hodně brzy srovnali skóre, ale Slovensko si dokázalo vzít těsné vedení zpět. Soupeřův tuhý odpor zlomili čeští hráči definitivně v dohrávce 6. směny. Slovensko vystřídalo do začátku hry startujícího Martina Gieciho, ale Kosnovi se proti postupně rozjetým českým pálkařům nedařilo a sám musel být ještě v téže směně střídán. Češi získali šest bodů a tolik potřebný klid.

Jak říkám...

„V těchto zápasech je potřeba hrát soustředěně. Náš plán byl tlačit každý inning na jejich obranu tak, abychom získávali body, kterými vyhrajeme zápas,“ okomentoval taktiku v utkání Jakub Hajtmar, který se ze čtyř startů na pálce dostal pokaždé na první metu.

"Ulejvka je vždycky varianta, o které se bavíme. Je to možnost a podle postavení polařů jí volím. Když chcete bodovat, je důležité dostat prvního běžce na metu. Na mě to vyšlo, že jsem inningy začínal, tak jsem si říkal, jen slož dobrou ulívkou a dostaň se na metu," popisoval své dvě hitové ulívky Hajtmar.

Rozdílový výsledek po 8 směnách pak stanovil homerun střídajícího Petra Zýmy, pro kterého to byl jediný start na pálce v celém utkání. Za Česko utkání pohodlně doházeli Ondřej Satoria a David Mergan, kteří již soupeřovy útočné choutky definitivně zastavili.

Česko tak postupuje z druhého místa do čtvrtfinále, ve kterém se utká s Izraelem, účastníkem OH v Tokiu.   


Settimo Torinese kousek od Turína  (Itálie)  14. září  2021


Mistrovství Evropy v baseballu

Skupina D

Česko - Slovensko 13:3

Nizozemsko - Švédsko 15:5

Konečné pořadí skupiny D:  1. Nizozemsko  (3  3  0  100%), 2. Česko (3  2  1  66,66%)  3. Švédsko (3  1  2  33,33 %),    4. Slovensko  (3  0  3  0%).


SportovníListy.cz rovněž napsaly:Mistři Evropy Nizozemci byli nad síly českých baseballistů. Česko - Nizozemsko 1:11

Baseballisté Česka vstoupili do ME výhrou nad Švédskem. Česko - Švédsko 6:1

Po basketbalistech i baseballisté mají nové dresy s jednoznačným označením Česko


SportovníListy.cz mají rovněžfacebookové stránky  zde.


(Evženie Votinská, baseball.cz, SportovníListy.cz, foto: baseball.cz)