Výhra Mladé Boleslavi nad Karvinou 2:0 ukončila po dvanácti zápasech čekání na výhru

Ligové utkání v posledním únorovém dni roku 2021 se hrálo za teploty téměř deseti stupňů Celsia  a na perfektně připraveném trávníku Lokotrans Arény. Více než po celou dobu svítící slunce byly hřejivé především výkon v prvním poločase a konečné vítězství po předchozích dvanácti ligových zápasech bez výhry.

První poločas po rozpačitém začátku patřil Mladé Boleslavi a zaslouženě ho vyhrála. Jak se to stalo? V 19. minutě Ladra jistou ranou proměnil pokutový kop v mladoboleslavské vedení - 1:0.

Vedoucí gól otevřel stavidla mladoboleslavské ofenzívy. Jarolímovi svěřenci přenesli těžiště hry na soupeřovu polovinu hřiště a nezřídka až do karvinské šestnáctky. 

Ve 27. minutě Douděra u postranní lajny zarazil rozvíjející se karvinskou akci a po Malinského nezištné přihrávce Zmrhal snadno z deseti metrů zvýšil boleslavské vedení na 2:0.

Druhý poločas odehráli aktéři ligového duelu bez vstřeleného gólu. Mladá Boleslav zaslouženě porazila Karvinou a ukončila po dvanácti zápasech frustrující čekání na ligovou výhru. Posunula se v ligové tabulce těsně nad propadliště a pro případné konečné účtování si zajistila lepší vzájemnou bilanci s Karvinou, na jejímž hřišti v podzimní sezóně remizovala 0:0.

 
Mladá Boleslav 28. února 2021


FORTUNA:LIGA 2020/2021 - 21. kolo

FK Mladá Boleslav – MFK Karviná 2:0 (2:0)

Góly: 19. Ladra (z pokutového kopu), 27. Zmrhal *  ŽK: Malinský - Herc, Tavares, Santos *  Rozhodčí: Berka - Antoníček, Mojžíš

FK Mladá Boleslav: Diviš - Douděra, Takács, Šimek, Preisler - Matějovský (69. Jirásek), Dancák - Malinský (60. Skalák), Ladra (90. Dominik Mašek), Zmrhal - Škoda (90. Drchal).

MFK Karviná: Bolek - Jursa (80. Mikuš), Santos, Šindelář, Mazáň (46. Mangabeira) - Herc, Smrž (46. Ostrák) - Tavares, Čmelík (46. Sinyavskyi), Bartošák - Papadopulos (68. Haša).

(Jiří Koros, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)