Vybruslí ruští hokejisté z toho, že z kluziště odbruslili před hymnou Kanady?

[ title]
Zpráva o nesetrvání ruských hokejistů až na samotný závěr slavnostního ceremoniálu MS v ledním hokeji v Praze se dostala do pořadů věnujícím se zahraniční politice. Co se dělo, když  61 minut před půlnocí 17.5. 2015 skončilo finále MS Kanada - Rusko 6:1?

Na konci utkání prostě propukla obrovská radost v týmu Kanady, jehož hráči,  než obklopili svého brankáře, odhodili rukavice, hokejky  a vrhli se na oporu v brance.

Za pět minut byly na kluzišti natažené koberce pro orchestr a představitele mezinárodní hokejové federace, najely na plochu rovněž dva automobily značky Škoda, kterou během šampionátu nešlo přehlédnout a nainstalovala se i technika pro efekty  vypouštějící oheň nebo zlaté proužky.

Ruští hokejisté stačili v té době máváním hokejkami nebo rukama pozdravit své příznivce, kterých bylo v hledišti poměrně více než Kanaďanů.

Nejdříve došlo k předání pamětních plaket rozhodčím finálového utkání, poté třem nejlepším hráčům z každého  týmu a předání šeku s cifrou 1 milion švýcarských franků kanadským borcům za absolvování MS jen se samými  výhrami v základním hracím čase. Kapitán Kanady Crosby převzal další trofej, protože se stal členem vítězných týmů ZOH, NHL a nyní i  MS.

Pak ruští hokejisté převzali stříbrné medaile a podali si ruce s kanadskými hráči. Následovala předávačka zlatých medailí Kanaďanům  a nakonec opět kapitán Kanady Crosby si přijel k vyvýšenému podiu převzít pohár pro vítěze MS.

V tu dobu ještě byla většina hráčů Ruska na kluzišti a na lavičce stál celý realizační tým ruské sborné. Přesně 46 minut před půlnocí už byla ruská střídačka prázdná a na ledě postávalo jen osm ruských hokejistů.
 

Na MS 2015 neporažená Kanada je opět po osmi letech zlatá

Psáno s hokejovou přesností v čase 23:14 na koberec nastupují filharmonici se svými nástroji, aby dvě minut poté už halou zněla živě kanadská hymna a nad led vstoupaly vlajky Ruska, Kanady a USA, tedy zemí, jež získaly medaile.

V čase 23:03 jsou všichni hokejisté ještě na ledě ...
V čase 23:13:45 stojí členové ruské výpravy na své lavičce a hráči Ruska jsou na ledě.Crosby má v ruce pohár
V čase 23:14:00 už je na ledě jen osm ruských hokejistů a vedení výpravy je pryč asi v šatně..


V kritice ruských hokejistů zaznívají určité nepravdy. Není pravda, že si Rusové nepodali ruce s Kanaďany. Není pravda, že všichni opustili kluziště před předáním poháru kapitánovi  Kanady Crosbymu. Naopak  někteří novináři upozorňují, že v té chvíli byli  na kluzišti například hvězdy NHL Ovečkin, Malkin a další hráči Mironov, Dadonov.

Éterem zazněly hovory o ruské neomalenosti, dále o ruském nevhodném chování, přemotivovanosti ruských hokejistů na MS a nebo ruských zvláštních požadavcích, které se vyjímaly požadavkům ostatních týmů.

Oni totiž Rusové nesetrváním na ledě o tři, čtyři minuty déle, než tam ještě byli, nevzdali poctu jenom kanadské hymně a kanadské vlajce, ale hlavně  nevzhlíželi ani ke své vlastní vlajce, která stoupala na závěr šampionátu nad ledem coby vlajka stříbrného celku MS. Za tohle by samotná  Ruská hokejová federace měla členy své hokejové výpravy v Praze důrazně pokárat.

(ps, Prvnizpravy.cz, Sportovnilisty.cz, Foto: Petr Skála)