Volejbalisté Jihostroje přejeli Lvi Praha, kteří Jihočechy hodně podrápali. Lvi - Jihostroj 0:3

Pražané po sérii prohraných utkání se chtěli  chytit, ale s  účastníkem Ligy Mistrů z jihu Čech to nějak nešlo.

SportovníListy.cz byly na místě děje...
I když jednoznačné vítězství Českých Budějovic 3:0 nepopisuje přesně průběh utkání. Diváci mohli vidět velmi dramatické okamžiky s dlouhými výměnami a velmi bojovný průběh ve všech třech setech. Jenže  domácí Lvi začínali každý set tak, že neustále dotahovali náskok soupeře.  Za stavu 17:21 vypadalo vše jasně pro hosty, ale Pražené  otočili set v koncovce, aby pak setbol za stavu 24:23 domácí nevyužili a důraznější hosté dotáhli první set k vítězství 24:26.

Průběh druhého setu byl téměř totožný a přes bojovný výkon domácích se nedařilo držet krok s hosty. Na bodovém vývoji v setu, 7:8, 9:16 a 17:21 se výrazně podepsaly chyby Lvů na útoku. Druhý set skončil také prohrou Lvů tentokrát 22:25.

I začátek třetího setu kopíroval ty předchozí, 5:8, 11:16. Lvi s velkou bojovností opět dotáhli náskok na 18:21. Zkušení hráči Budějovic dosáhli vítězství i ve třetím setu 22:25 a v celém zápasu 0:3.

Jak říkám...„Moc mě mrzí, že jsme nezískali první set. K tomu jsme měli dobře našlápnuto. Na takovou vzpruhu už dlouho čekáme. Neříkám, že nás ten moment poznamenal. Bohužel jsme stále pod tlakem soupeře a nedokážeme se z něj vymanit,“ řekl Jiří Král, kapitán VK Lvi Praha.

„Nebudu hodnotit výsledek, ale výkon. V porovnání s předchozími zápasy jsme bojovali. To jsme si slíbili a dodrželi. Na tomto výkonu musíme stavět dále a zvedneme se. Budějovice tlačily servisem, dostávaly se do náskoku. My ale nesložili zbraně a sami jsme po dobrých podání skóre dotáhli. Bohužel jsme však ani jeden set nezískali," prohlásil po utkání Tomáš Pomr, trenér VK Lvi Praha.

„Souhlasím s tím, že se na palubovce odehrál veliký boj. Na druhou stranu se takový volejbal musel divákům líbit. Jsem rád, že jsme nepodlehli tlaku, ustáli jsme koncovky. A dalším kladem je to, že zahráli dobře ti, co letos spíše střídali. To je nadějné směrem k Lize mistrů," řekl Radek Mach, kapitán VK Jihostroj České Budějovice.

„Jsem rád za tři body. To je téměř všechno z pozitiv. Utkání bylo pro nás moc těžké, několikrát jsme v něm ztratili náskok. Nehrál se kvalitní volejbal, byl to spíše boj,“ řekl René Dvořák, trenér VK Jihostroj České Budějovice.

Praha 8. února 2020


Extraliga mužů - 18. kolo

VK Lvi Praha - VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (24:26, 22:25, 22:25)

Rozhodčí: Kořenek J.,Velimov E., na čarách Zich J.,Činátl J., delegát Škoda Z. * Počet diváků: 457
Lvi Praha: Krajčovič, Bartůněk, Thomas D.-P., Špulák, Mihajlović, Svoboda, libera Ježek, Kovařík. Střídali: Toman, Pliasetskyi, Šulc
České Budějovice: De Amo, Fila, Mach, Šotola, Zmrhal, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Křesťan, Michálek, Todua

(jk, cvf.cz, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)

Drahá oslava slavistického titulu

12.7.2020 09:00:00

O možnosti, že by Slavie nevyhrála mistrovský titul, nepochyboval od zimní přestávky nikdo, snad kromě vybrané skupiny epidemiologů a hygieniků, kteří mohli oslavy narušit svými administrativními...