Zlatý Vít a stříbrný Jiří konkrétně Vít Přindiš a Jiří Prskavec sklidili úspěchy na SP v Praze v Troji

[ title]

Zlatá a stříbrná medaile patří ze SP v Praze v Troji  kajakářům  Vítovi Přindišovi a Jiřímu Prskavci, kteří ovládli finále své kategorii.

Při světovém poháru ve vodním slalomu v Praze  Přindiš dokázal ovládnout semifinále i finále závodu. Ondřej Tunka si po chybě a padesátivteřinové penalizaci připsal ve finále až sedmou pozici.Bronzová medaile připadla Němci Sebastianu Schubertovi.

Jak říkám ..."Je to naprosto úžasné, doufal jsem, že jednou takový závod v Troji vyhraju, respektive, že budu alespoň na stupních vítězů. Mám z toho stále husí kůži, nevěřil jsem tomu, je to nádherné. Semifinále bylo dost podobně té finálové jízdě, akorát mi tam ta prostřední pasáž vyšla víc a naopak, tam, kde jsem se předtím zadrhnul, tak mi vyšla jízda víc. Nevěděl jsem, že je Jířa první, i když mi bylo jasné, že zajel dobře. Ale na to jsem už zvyklý, že někdo z nás je tam nahoře a nesoustředil jsem se na to. Neřekl jsem si, že musím riskovat a hnát to," řekl po závodě  Vít Přindiš.


"Já jsem moc spokojený. Jízda mi vyšla tak jak jsem chtěl, v druhé části jsem se malinko otřel, tak jsem zjistil, že mám ten dotek a trošku ztrácím. Chtěl jsem to urychlit, ale nesedlo mi to tolik, jel jsem hranu a udělal chybu ve válci pod lávkou a stálo mě to vítězství. Ale perfektní jízda se nedá jít každý den a je super, že to stačilo to na krásnou stříbrnou pozici. Avizoval jsem, že jestli mne někdo porazí, tak to bude někdo z Čechů, a jsem rád, že je to Vítek. Ten pocit vítězství tady si zasloužil a jsem za něj rád," měl jasno Jiří Prskavec.

"Jsem se svou jízdou spokojený. Je to moje první medaile od roku 2014. A navíc jsem se probojoval na pódium v Praze po boku dalších dvou Čechů, navíc na velmi těžké trati, takže je to báječné. Myslím, že bych se měl do Prahy vracet častěji, abych zde více potrénoval. A pak to možná může být i zlato," svěřil se v cíli Sebastian Schubert.

SportovniListy.cz napsaly ...


Proč si nejlepší kajakářka Španělka Chourratová nemohla zazpívat v Praze v Troji hymnu?

Kanoista už podle jména Němec jak poleno Sideris Tasiadis ovládl Světový pohár v Troji


Teta s neteří Štěpánka a Amálka obě Hilgertové se do semifinále K1 nepropádlovaly

Podívejte se, jak se zachraňovala indická kajakářka Aarti Pandey z trojských peřejí


Praha 16. června 2017Z
Závody SP ve vodním slalomu

Muži K1: 1. Přindiš 88,55 (0), 2. Prskavec (oba ČR) -0,83 (2), 3. Schubert (Něm.) -2,89 (0), ...7. Tunka -53,28 (50), v semifinále 11. Hradilek (všichni ČR).
Muži C2: 1. Kašpar, Šindler (ČR) 104,66 (2), 2. Klauss, Péché -2,76 (2), 3. Picco, Biso (všichni Fr.) -5,27 (2), ...7. Karlovský, J. Jáně -9,39 (6), 9. Koplík, Vrzáň (všichni ČR) -16,18 (10).
Ženy C1: 1. Woodsová 111,15 (0), 2. Franklinová (obě Brit.) -3,98 (6), 3. Jančová -6,41 (2), 4. Fišerová -11,06 (2), 5. Říhová (všechny ČR) -23,07 (4).
Muži kajak cross: 1. Dawson (N. Zél.), 2. Hradilek, 3. Tunka, 4. Přindiš, ...9. Matějka (všichni ČR)
Ženy  kajak cross: 1. A. Hilgertová (ČR), 2. Prigentová (Fr.), 3. Fišerová, 4. Vojtová, ...11. Jančová (všechny ČR)

(ps, SportovniListy.cz, foto: Jiří Růžička)