Zlatá a stříbrná pro vodní slalomářky singlkanoistky Satkovou a Kneblovou z MS juniorů

Sobota 20. července 2019 na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Krakově přinesla finálová klání singlkanoistek a kajakářů obou věkových kategorií. České juniorky nenašly ve finále singlkanoistek žádné přemožitelky - Gabriela Satková obhájila titul světové juniorské šampionky z Ivrei a Tereza Kneblová bere stříbro. Vicemistrem světa se stal i juniorský kajakář Jakub Krejčí.

Juniorská singlkanoistka Gabriela Satková obhajovala v Krakově titul z loňského roku a dominantní pozici potvrdila už v semifinále, kde předvedla nejrychlejší jízdu s časem 108,37 s. Ve finále dokázala ještě výrazně zrychlit na 105,15 s. K evropskému zlatu ze Slovenska tedy dnes přidala i titul z mistrovství světa.

Jak říkám ...

"Pocity v cíli jsou úžasné. Fakt jsem to nečekala a nevěřila jsem, že ten titul můžu obhájit. Jízda vyšla podle představ, i když byl začátek trochu nervózní. Ale rychle jsem se dokázala zkoncentrovat a myslím, že jsem předvedla slušnou jízdu,“ řekla juniorská mistryně světa Gabriela Satková.

"Mám strašnou radost a v cíli jsem tomu nemohla ani uvěřit. Jízda mi vyšla na sto procent a klouzalo mi to přesně, jak jsem chtěla. Nic bych neměnila,“ těšila se v cíli vicemistryně světa  Tereza Kneblová.

Klan Satkových ve stejný den reprezentovala i singlkanoistka Martina Satková, která byla jedinou českou finalistkou v kategorii kajakářek do 23 let. S časem 107,84 vybojovala páté místo, když na vítěznou Satilaovou z Brazílie ztratila 6,78 vteřiny.

"Moje finálová jízda byla podle mě poměrně povedená – dokázala jsem se po semifinále ještě zrychlit, jela jsem čistě, ale na medailové pozice to nestačilo. Chybička tam nějaká byla, ale to je sport a holkám to fakt přeju. Zklamání nepřevládá, jsou tady oproti Evropě silné závodnice z Brazílie a Austrálie a přeci jsem byla jediná Češka ve finále, což byl pro mě úspěch. A páté místo je v tomto případě cenné," řekla starší ze sester Satkových Martina.

Překvapením bylo vypadnutí jedné z favoritek, čtyřnásobné medailistky z mládežnických ME v Liptovském Mikuláši Terezy Fišerové, která skončila až 25. Finále uteklo i Evě Říhové na 16. místě.

Ještě o dvě místa níže, na sedmé pozici, skončil jediný český kajakář ve finále kategorie do 23 let, Tomáš Zima. Vítězem se stal Francouz Pol Oulhen s čase 86,02 s.

Mezi juniory se semifinále povedlo kajakáři Jakubovi Krejčí, který dojel jako druhý nejrychlejší. Jediný český finalista dokázal odpoledne v Krakově toto místo udržet a vybojovat stříbro za čas 85,42 s.
Vicemistr světa podlehl jen francouzskému singlkanoistu Delassusovi, který jel o 27 setin rychleji.

"Pocity mám trošku smíšený, ale převládá radost z druhého místa a těch pár setin, to už je nic. S jízdou jsem byl hodně spokojený, i když mi na konci už trochu doházely síly. Tlačil jsem to, co to šlo," řekl Jakub  Krejčí.

(Kanoe media, SportovníListy.cz, foto: Alena Ceplová)