Ze SP v Egeru vezou čeští ploutvaři hned osm cenných kovů včetně Kovaříkova rekordu

V maďarském Egeru byl o víkendu 23. – 25. února 2018 zahájen již XIII. ročník Světového poháru CMAS (Mezinárodní potápěčské organizace) v ploutvovém plavání a rychlostním potápění. Do města na severu Maďarska se sjelo 460 závodníků z 80 sportovních klubů 20 zemí.

Českou výpravu tvořili závodníci a závodnice českých i moravských klubů (Zlín, Žďár nad Sázavou, Přerov, Nový Jičín, Olomouc, Pardubice, Praha, Liberec, Most, Česká Lípa, Tábor) a v silné mezinárodní konkurenci se rozhodně neztratili. Domů si Češi z Maďarska vezou osm medailí (5-0-3), přičemž o všechny české cenné kovy se postarali juniorští závodníci.

Nejpočetnější medailovou sbírku si z Maďarska veze tým z Nového Jičína. O pět medailí se postarali jen dva novojičínští závodníci. Jakub Kovařík vybojoval dvě prvenství na tratích 50 RP a 100 PP. Na kratší z obou tratí český závodník a juniorský mistr světa dokonce vylepšil český juniorský rekord, který má nyní hodnotu 0:15,25 min.

Dvě zlata vybojoval také jeho týmový kolega Jakub Klimpar, který nepoznal přemožitele na tratích 100 BF a 200 BF. Na nejkratší trati plavané se dvěma ploutvemi – 50 BF – navíc přidal bronzovou medaili a stal se tak nejúspěšnějším českým závodníkem v Maďarsku.

Pátou zlatou medaili do české sbírky přidala mostecká závodnice Lucie Kolaříková, která zvítězila na trati 100 RP. Matyáš Kubíček z Liberce doplaval na trati 400 PP do cíle na třetím místě a vybojoval tak bronzovou medaili. Pro bronz si na stupně vítězů došla i Adéla Švomová ze Žďáru nad Sázavou za třetí místo v závodu na trati 50 PP.

Výsledky českých sportovců najdete zde ...

Druhé kolo SP CMAS, které bude hostit italské Lignano, se uskuteční 23. – 25. března 2018.

(dm, Sdružení sportovních svazů, SportovníListy.cz, foto: archiv pořadatele)