Závěrečné kolo Českého poháru v distančním plavání s ploutvemi hostilo Skašovské jezero

Třetí a zároveň závěrečné kolo Českého poháru v distančním plavání s ploutvemi 2019 hostilo v sobotu 22. června 2019 Skašovské jezero v Tovačově. Pořadatelem závodů byl potápěčský klub Skorpen Přerov.

Opět se závodilo v šesti kategoriích na různých distancích. Pro kategorie A (2001 a starší) a B (2002 – 2003) byla nachystána trať 4000 m, v kategorii C (2004 – 2005) se závodilo na 2000 m, kategorie D (2006 – 2007) a V – veteráni (1990 a starší) absolvovali trať 1000 m a nejmladší závodníci kategorie E (2008 a mladší) tentokráte závodili na distanci 650 m. Navíc se pak na Skašovském jezeře závodilo v Open závodě na 100 m bez ploutví pro rodiče, děti či přihlížející veřejnost – v tomto závodě se radovali z vítězství Tomáš Michalica a Lenka Petřková.

V Českém poháru  se bojovalo nejen o vítězství v 3. kole, ale také o co nejlepší umístění v celkovém hodnocení ČP. Třetí letošní vítězství zaznamenal v ČP v kategorii E Vasilij Ploc (KPM Pulec Praha), který tak zaslouženě ovládl i celkové hodnocení mezi chlapci. Mezi dívkami v Tovačově zvítězila Kristýna Kakačová (Čochtanklub Žďár nad Sázavou). V celkovém hodnocení ČP zvítězila v Tovačově druhá Nikola Mazalová (Subaquaclub Delfín Tábor).

V kategorii D – starší žactvo se nejen z vítězství v Tovačově ale také z vítězství v celkovém hodnocení ČP radovali zástupci KSP Olomouc Tadeáš Andrés a Tereza Bártková.

Mezi chlapci v kategorii C byl nejrychlejší Daniel Cimburek (KP Pardubice), který se stal i celkovým vítězem ČP v této kategorii. Z vítězství v Tovačově se pak mezi dívkami radovala Klára Mazalová (Subaquaclub Delfín Tábor).

Vítězkou ČP v kategorii D je Hana Švandová (KSP JU České Budějovice), která byla na Skašovském jezeře třetí.

Nejlepšími juniory (kategorie B) byli v Tovačově Filip Látal a Alžběta Hnáthová, oba z klubu KSP Olomouc, kteří se stali i celkovými vítězi letošního Českého poháru.

I v kategorii A se z vítězství radovali olomoučtí ploutvaři. Vítěz závodu mužů Martin Děcký ovládl i celkové hodnocení ČP. Mezi ženami se vítězkou závodu stala Zuzana Svozilová. První místo v ČP i díky třetímu místu z Tovačova vybojovala Eliška Vzatková, taktéž závodnice KSP Olomouc.

Vítězem ČP i 3. kola v Tovačově se mezi veterány stal Tomáš Šulc (KP Pardubice). Mezi ženami byla v Tovačově nejrychlejší Věra Schmidbauerová (Aquaklub Liberec), vítězkou ČP je Libuše Langová (UHLOMOST Most), která doplavala na druhém místě.

V hodnocení družstev pak s velkým náskokem zvítězila družstva žen i mužů z KSP Olomouc.

(dm, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: Lenka Jurová)