Z Lipska vezou ploutvoví plavci osm cenných kovů

Třetím kolem, které hostilo německé Lipsko, pokračoval o víkendu 14. – 15. dubna 2018 XIII. ročník CMAS Finswimming World Cup – Světový pohár CMAS (Mezinárodní potápěčská federace) v ploutvovém plavání.

Do „Města knih“, jak se Lipsku přezdívá, se sjelo 240 závodníků z 20 zemí, mezi nimiž nechyběli ani čeští reprezentanti, kterým se letos ve Světovém poháru Nadmíru daří. Do Německa se vydali závodníci z klubů ploutvového plavání z Liberce, Prahy, Mostu, Olomouce, Tábora, české Lípy, Žďáru nad Sázavou a Pardubic. V dosavadním průběhu SP CMAS vybojovali čeští ploutvaři a především čeští junioři 25 cenných kovů (8 medailí Eger, 17 medailí Lignano) a ani z Lipska neodjeli s prázdnou.

Hned tři medaile ze tří startů si domů přivezl „benjamínek“ Matyáš Kubíček (v květnu bude nadějnému českému závodníkovi teprve 15 let!) z Aquaklubu Liberec. Bronz vybojoval na trati 800 PP, stříbro pak přidal na poloviční trati 400 PP i na trati 200 PP. Dvě medaile do české sbírky přidala Lucie Kolaříková (Uhlomost Most). Na tratích 50 RP a 100 RP vybojovala bronzové medaile. Daniela Uhlířová (Uhlomost Most) pak na trati 50 BF přidala stříbrnou medaili, pro bronz si doplavala na distanci 100 BF. Mosteckým závodnicím se dařilo i ve štafetě žen na 4 x 100 PP, kde vybojovaly pro české barvy další, v pořadí již pátou, bronzovou medaili.

Čeští závodníci získali v Německu osm cenných kovů (0-3-5), a i když tentokráte v české sbírce chybí nejcennější kov, potvrdili ploutvaři, že patří ke světové špičce tohoto sportu.

Kompletní výsledky českých závodníků naleznete zde.

(dm, Sdružení sportovních svazů, SportovníListy.cz, foto: Alena Křížová)