Vodní slalomáři začínají sezónu v Austrálii, kde budou závodit Prskavec, Přindiš i Hilgertová


O víkendu 22. – 23. února 2020 se prvním závodem v australském Penrithu otevírá letošní závodní sezóna vodních slalomářů. Na start se mimo další české závodníky postaví i aktuální mistr světa Jiří Prskavec, dále aktuální mistr Evropy Vít Přindiš a aktuální mistryně Evropy Amálie Hilgertová.

Nutno dodat, že se čeští závodníci už u protinožců vyskytují delší dobu  na soustředění a nyní se jen  v australském Penrithu zazávodí. 

Jak říkám ... „I když to je závod z tréninku, je to dobrá příležitost otestovat aktuální formu ve světové konkurenci, protože na startu je 8 z 10 nejlepších kajakářů,“ řekl k závodům aktuální světová jednička Prskavec.

„Forma se moc otestovat nedá, je ještě brzo. Závod je ale hezké doplnění tréninku, proto se na start moc těším,“  řekl zase evropský šampion Přindiš a dodává: „

Na start se postaví více než 300 závodníků z 30 zemí. Kvalifikační jízdy startují už v pátek, 21. února 2020 dopoledním programem, který  patří kanoistům a kajakářkám, odpolední kajakářům a kanoistkám. V sobotu 22. února 2020 pak pojedou semifinálový a finálový závod kanoisté a kajakářky, v neděli 23. února 2020 závody uzavře semifinále a finále kajakářů a kanoistek.

Čeští slalomáři a slalomářky se také těší, že svou formu porovnají s ostatními světovými závodníky.

Kromě místní hvězdy Jessicy Foxové se budou o první letošní body do světového žebříčku prát i další – např. aktuální mistr světa na kanoi Francouz Cédric Joly, Němci, které určitě uvidíme na startu olympijského závodu, Hannes Aigner (K1, mistr světa 2018) či Ricarda Funková (K1, vicemistryně Evropy) a další.


(tp, SportovníListy.cz,  Kanoe.cz, foto: David Lhota)