Vodní slalomáři uzavřeli boje o nominaci na mezinárodní akce. Propádloval se do ní i Hradilek

[ title]
Deštivé a větrné počasí nepřálo ani sobotnímu ani nedělnímu dílu  Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu.  I tak slalomáři po čtvrtém pohárovém díle uzavřeli náročné nominační boje o účast v reprezentaci. Po 12§ květnu 2019 se ví, že v Pau na ME Česko bude reprezentovat silný tým včetně kajakářů Víta Přindiše a skoro už legendárního vodáka Vavřince Hradilka.

Na trojské  trati, kterou spolu se šéftrenérem Jiřím Pulterou postavil Jaroslav Volf, předvedli kajakáři skvělé výkony a napínavý souboj o dvě reprezentační místa. Za opět suverénním Jiřím Prskavcem potvrdil formu Vít Přindiš a o nominaci skvěle zabojoval třetí Vavřinec Hradilek. Pro mistra světa 2017 Ondřeje Tunku tak i přes K1m vynikající jízdu zůstalo „jen“ čtvrté místo, a to i v nominaci kvůli umístění ve vzájemném souboji s Hradilkem.

Jak říkám ...
   "Sice jsem to chtěl mít za sebou už o den dříve  a bylo to trochu dramatické, jsem rád, že jsem se dokázal poprat se stresem a vyšlo to úplně skvěle,“ těšil se Přindiš, který bude opět chtít atakovat přední pozice seriálu Světového poháru ICF, aby přiznal, že je moc rád i za Vávru.

Hradilek v cíli neskrýval emoce a nadšení. Do reprezentace se podívá po dvouleté pauze, poprvé od roku 2016, kdy prohrál vzájemný souboj o OH v Riu s Prskavcem.


   "Jířa říkal, že kdo jezdí tady, může porážet kohokoliv. Je to tak. Jsme čtyři – pět kluků, kteří by si mančaft moc  zasloužili. Je to pro mě velká pocta, jezdit v takové konkurenci. Je hezké, když člověku ani nevadí, že ho předjedou další dva kluci a je spokojený se třetí místem. Samozřejmě, že jsem to spočítané měl. Věděl jsem, že by to mohlo dobře dopadnout,"  řekl po závodech Vávra.

Tereza Fišerová opět potvrdila dominanci v kategorii C1 ženy, ale hned za ní se ve čtvrtém díle pohárových závodů  umístila Eva Říhová a Tereza Kneblová. V nominaci ale doplní Fišerovou Říhová s Kateřinou Havlíčkovou.

Nejrychlejší ze singlířů byl v Troji Matyáš Lhota. Do reprezentace se ale podívá s Lukášem Rohanem Tomáš Rak, který tak bude v Pau obhajovat evropský bronz. Dalším reprezentantem pak nově v seniorské kategorii je Vojtěch Heger.

Amálie Hilgertová po  vítězství z neděle 12. května 2019 doplnila v reprezentaci letos dobře nadupanou Veroniku Vojtovou, která už věděla, že je v nominaci  a  i přes sedmé místo ve čtvrtém závodě  se  probojovala k nim i olympionička Kateřina Kudějová.Reprezentace se po trojských závodech  přesune  na soustředění do  dějišti letošního ME do francouzského  Pau, kde se bude bojovat o medaile od 30. května 2019. 

Jinak Český pohár Skupiny ČEZ bude pokračovat ještě 5. a 6. závodem a to 24. července 2019 na Lipně, kde se také pojede o republikové tituly.


(ps, Kanoe.cz, SportovniListy.cz, foto: Kanoe.cz)