Vodní pólisté Steppu Praha potopili plavce z Brandenburgu

Vodní pólisty pražského Steppu čekala první březnovou neděli v Praze v Podolí další těžká zkouška ohněm, což v případě vodních pólistů nezní zrovna asi správně naformulováno, ale proč ne. Tentokrát to měla být jedna z nejtěžších zkoušek, protože do Prahy přijel SGW Brandenburg, lídr tabulky druhé východoněmecké ligy. Stepp se s vodními pólisty z Brandenburgu utkal naposledy v březnu minulé sezóny, kdy zvítězil 11 : 8.

Steppáci s tímto soupeřem neprohráli již dva roky a chtěli tuto bilanci ještě prodloužit, což by je posunulo do průběžného čela tabulky soutěže.

Hned z prvního útoku se podařilo steppákům vybojovat přesilovou hru, kterou také proměnili a ujali se vedení. Brandeburg po dvou minutách hry odpověděl jejich nejsilnější zbraní, kterou je rychlý přechod do protiútoku s vytvořením okamžité přesilové hry. To však bylo od soupeře v první čtvrtině vše. Steppáci svoji klidnou a trpělivou hrou soupeře zaskočili. Během první čtvrtiny se podařilo domácím vstřelit ještě další tři branky.

Ve druhé čtvrtině steppáci očekávali zvýšenou aktivitu soupeře, ta ale nepřišla. Vodní pólisté hostujícího Brandenburgu byli proti dobře fungující domácí obraně bezradní. Nedařilo se jim ani proměňovat přesilové hry, kterých měli v první polovině utkání hned šest.

Po změně stran bylo celkové skóre 9 : 3 a schylovalo se zatím k nejvyšší porážce, kterou Stepp lídrovi tabulky kdy uštědřil.

Steppáci vydrželi do soupeře šlapat ještě jednu čtvrtinu, kterou vyhráli 6:2 a definitivně zlomili jakýkoliv odpor soupeře a opět dokázali, že z pražského Podolí je velice těžké odvézt body za výhru.

Zápas nakonec skončil poměrně vysokým rozdílem 16:7. Steppáci i v tomto zápase potvrdili dobrou formu a posunuli se na první místo tabulky.

„Musím říct, že mě průběh zápasu dost překvapil. Očekával jsem velice vyrovnané a dost vyhrocené utkání, které se bude lámat v poslední čtvrtině zápasu. Brandenburg má dost osobitý styl, se kterým jsme měli vždy veliké problémy. Hrají výborně jeden na jednoho. Z toho tlaku pak získávají brejky, v nichž se moc nemýlí, a případně přesilové hry. Trenér nás na to před zápasem důrazně upozorňoval, jsem rád, že se nám podařilo eliminovat jejich nejsilnější zbraň,“ řekl po utkání brankář Steppu Martin Januš.

Druhá východoněmecká liga vodního póla

PRAHA 6. března 2016
Stepp Praha - SGW Brandenburg 16 : 7 (4 : 1 / 5 : 2 / 6 : 2 / 1 : 1)

Střelci(Stepp Praha): Petr a Vukičević po 4, Zubal' 3, Tomčík a Vološčuk po 2, Procházka 1.

(mj, jr, SportovniListy.cz, foto: Jiří Růžička)