Vodní plocha v Račicích se rozčeří pod vesly juniorských veslařů z celého světa

[ title]
Račice opět ožijí světovým veslováním a na známé vodní ploše Ústeckého kraje se už potřetí v historii představí nejlepší světoví junioři. Nadějní veslaři tu budou závodit opět po osmi letech. Čeští reprezentanti na světovém šampionátu mohou navázat na výsledky z minulých let i z letošního evropského juniorského šampionátu. Na posledních dvou světových mistrovstvích totiž získali zásluhou osmiveslice juniorek pokaždé zlatou medaili, na letošním květnovém ME ve francouzském Gravelines vybojovali tři první místa.

Čeští veslaři obsadí na juniorském MS 2018 v Račicích deset ze 14 kategorií. Na medaile pomýšlejí vedle dívčí osmiveslice i obě párové čtyřky nebo skifař lehkých vah Gabriel Mahler. Všichni získali v Gravelines medaile,  posádky zlaté a Mahler bronz.

Jak říkám..."Prožíváme nyní zlatou juniorskou éru a byl bych špatný předseda, kdybych si nepřál, aby pokračovala. Navíc bych byl rád, abychom úspěšnou vlnu přetavili i do úspěchů seniorů. Není to ale samo sebou. Podle aktuálního testování je individuální zdatnost juniorské skupiny na vysoké úrovni," řekl předseda  Českého veslařského svazu Dušan Macháček den před zahájením šampionátu  v Praze.

"Díky tomu, že máme šampionát doma, rozhodli jsme se postavit široký tým. Všichni udělali velký kus práce v přípravě a máme hodně posádek, které mají velké ambice. Kvalitní výsledek čekáme od všech a věříme, že medaili nebo medaile získáme. Předpovídat počet je ale u juniorů vždy složité.  Například proti zámořským posádkám jinde nemáme šanci závodit,"  řekl hlavní trenér mládeže Vít Kučera.

Juniorské MS bude v Labe aréně slavnostně zahájeno v úterý 7. srpna 2018 večer, závodit se začne ve středu 8. srpna 2018. Medailové boje jsou na programu poslední den MS v neděli 12. srpna 2018 od 9:30 hodin.

Kormidelnice juniorů Sofie Šumanová má v ruce maskota šampionátu, kterého by sama chtěla převzít v neděli 12. srpna 2018 na stupních vítězů, neboť lvíčky dostane každý, kdo si vyvesluje medaili.

Nominace ČeskaJunioři

Gabriel Mahler (skif); Jan Vacek, Jakub Kyncl (dvojskif); Daniel Nosek, Albert Čekal, Tomáš Hujňák, Vojtěch Zmek, korm. Roman Svoboda (čtyřka s korm.); Dalibor Neděla, Marek Diblík, Vlastimil Dědek, Aleš Pospíšil (čtyřka bez kormidelníka); Marek Řehořek, Tomáš Šišma, Radim Hladík, Václav Baldrián (párová čtyřka); Tomáš Jelínek, Šimon Řezník, Tomáš Zobal, Filip Malák, Matěj Čihoský, Jaroslav Fojtík, Tadeáš Konschill, Vojtěch Šetina, kormidelnice  Sofie Šumanová (osma).

Juniorky


Valentýna Klimková (skif); Sarah Pechová, Natálie Chourová, Ellen Michaeli, Barbora Podrazilová, korm. Lucie Nováková (čtyřka s korm.); Eliška Podrazilová, Anna Šantrůčková, Michala Pospíšilová, Josefína Lázničková (párová čtyřka); Valentýna Kolářová, Emma Benýšková, Kateřina Pivková, Marie Štefková, Zuzana Štěpánková, Nikola Kropáčková, Barbora Kárová, Barbora Matlová, kormidelnice Nováková (osma).(ps, Český veslařský svaz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)