Veltrusy o prvním květnovém víkendu odstartují nominační souboje vodních slalomářů

Už za rok čeká všechny sportovní fanoušky událost, na kterou se těší každé čtyři roky. Na olympijské hry v Tokiu vyrazí i nejlepší čeští vodní slalomáři. Ti se ale nejdříve poperou o nominaci do reprezentace pro letošní rok už první květnový  víkend ve Veltrusech a o týden později v Praze – Troji. Souboje o nominaci vyvrcholí v rámci 3. a 4. Českého poháru Skupiny ČEZ o víkendu 11. – 12. května 2019.

Nejlepší čeští kajakáři budou letos bojovat o dvě reprezentační místa v českém týmu pro letošní rok, který už bude také částečně rozhodovat o složení olympijského týmu. Vzhledem k stříbru z loňského mistrovství světa má vodní slalomář Jiří Prskavec jisté místo v letošní reprezentaci a díky tomu si mohl dovolit na soustředěních ve Francii a ve Španělsku otestovat tratě, na kterých se letos pojede mistrovství Evropy a světa.

Jak říkám..."Je to příjemné v tom, že nemusím ladit formu přímo k nominaci a můžu se soustředit směrem k mistrovství Evropy. Na druhou stranu jsem loni nominaci jel a dařilo se mi poměrně dobře. Ale samozřejmě je to takto příjemnější," řekl brzy šestadvacetiletý kajakář Jiří Prskavec, který očekává každým dnem narození prvního potomka.

V nominaci se proto bude odehrávat ostrý souboj favoritů Vavřince Hradilka, stříbrného z OH v Londýně 2012, bývalého mistra světa z Pau 2017 Ondřeje Tunku, a také Víta Přindiše – historicky prvního vítěze série Světového poháru za rok 2017. Ale do hry může promluvit i další silný závodník Ondřej Cvikl, sparingpartner Prskavce, anebo syn Štěpánky Hilgertové Luboš.


Mnohonásobná medailistka z mezinárodních akcí Tereza Fišerová bude na singlkanoe v souboji s mladými talenty, jako jsou Martina a Gabriela Satkové, a také proti bývalé mistryni světa Kateřině Havlíčkové.

Jak říkám..."Na Veltrusy se těším moc  - po té celé zimní přípravě to bude příjemná změna se zas ponořit do závodění. Je pravda, že počasí nám nemá moc přát, ale závodilo se už i v horších podmínkách, takže si s tím určitě všichni nějak poradíme," řekla Tereza Fišerová.

Jako předjezdce budou moct ráno fanoušci vidět například i bývalého úspěšného olympionika Stanislava Ježka na C1.  

Informace k závodům, fotografie a výsledky budete moci sledovat na stránkách Českého svazu kanoistiky zde.Program sobota a neděle 4. – 5. května 2019Sobota 4. května 2018

08:30     Měřená předjízda
09:45    Start kvalifikace – interval 60 s, 3 intervaly mezi kategoriemi (pořadí kategorií C1Ž, C1M, K1Ž, K1M, C2M a C2MIX)
13:30     Start finále A – interval 90 s, 2 intervaly mezi kategoriemi (pořadí kategorií C1Ž, C1M, K1Ž, K1M, C2M a C2MIX)
15:00     Start finále B – interval 50 s, 4 intervaly mezi kategoriemi (pořadí kategorií C1Ž, C1M, K1Ž, K1M, C2M a C2MIX)

Neděle 5. května 2019


08:30      Měřená předjízda
09:45     Start kvalifikace – interval 60 s, 3 intervaly mezi kategoriemi (pořadí kategorií C1Ž, C1M, K1Ž, K1M, C2M a C2MIX)
13:30     Start finále A – interval 90 s, 2 intervaly mezi kategoriemi (pořadí kategorií C1Ž, C1M, K1Ž, K1M, C2M a C2MIX)
15:00     Start finále B – interval 50 s, 4 intervaly mezi kategoriemi (pořadí kategorií C1Ž, C1M, K1Ž, K1M, C2M a C2MIX)

(ps, kanoe.cz, SportovníListy.cz, foto: plakát kanoe.cz)