Ve finále Středoevropského poháru v ploutvovém plavání v Novém Jičíně plavalo 145 plavců

V  sobotu 15. prosince 2018 se v Novém Jičíně uskutečnil již 23. ročník Finále Středoevropského poháru mládeže v ploutvovém plavání. Do Nového Jičína přijelo závodit 145 závodníků z šesti sportovních klubů z České republiky, Polska a Slovenska – KS Nautilus Jestrzebie – Zdrój, USK AURUS Ursynov Warszawa, Fast Fins Přerov, SP Laguna Nový Jičín, Skorpen Přerov, Nemo Zlín a Vodný svět Zvolena. Závodilo se v trojboji v kategoriích E0, E, D, C, a B+A. Závodníci v kategorii E0 měli připravený trojboj na tratích 50 BF, 50 PP a 100 PP, ostatní kategorie absolvovaly trojboj na distancích 50 BF, 100 PP a 200 PP.

V kategorii B+A se z vítězství radoval Jakub Jarolím (Laguna Nový Jičín), který ve všech třech disciplínách zvítězil a po zásluze si na stupně vítězů došel pro zlatou medaili. Druhé místo vybojoval jeho klubový kolega Jakub Klimpar, třetí místo patří René Vašíčkovi z klubu Skorpen Přerov. Mezi dívkami zvítězila Barbora Svobodová, druhé místo patří Kateřině Durajové, třetí skončila Johanka Chovancová. Všechny tři dívky reprezentovaly domácí klub Laguna Nový Jičín.

V kategorii C se nejvíce dařilo polským závodníkům. Zvítězil Lukasz Majda před Filipem Gibou (oba z klubu KS Nautilus Jastrzebie – Zdrój). Bronz putuje zásluhou Jana Janáska do sbírky zlínského klubu Nemo. V dívkách byla nejlepší česká závodnice Kateřina Padalíková (Fast Fins Přerov). Také stříbro vybojovala česká závodnice Klára Vránová (Skorpen Přerov), bronz získala Polka Wiktoria Oszkiel (KS Nautilus Jastrzebie – Zdrój).

Také v kategorii D mezi chlapci dominovali polští závodníci z klubu KS Nautilus Jastrzebie – Zdrój. Zvítězil Jakub Pelaczyk před Igorem Miskowiecem a Jakubem Szajterem. Naopak v dívkách se mohly radovat hned tři Češky. Vítězkou trojboje se stala Veronika Vašíčková (Skorpen Přerov), kterou na stupních vítězů doplnily Adéla Zapletalová (Fast Fins Přerov) a Lucie Hrubá (Skorpen Přerov).

Všechny medailové příčky obsadili domácí závodníci Laguny Nový Jičín v kategorii E. A to jak mezi chlapci, tak i mezi dívkami. Zlaté medaile vybojovali Jakub Mizera a Patricie Chalupová, stříbrné medaile mají z finálového klání René Novotný a Lucie Gašperiková, pro bronzové medaile si doplavali Matyáš Raitr a Zuzana Fabíková.

Trojboj chlapců v nejmladší kategorii E0 ovládl Jozef Varga (USK AURUS Ursynov Warszawa) před druhým Andrzejem Bukowskim (KS Nautilus Jastrzebie – Zdrój) a třetím Tadeášem Chalupou (Laguna Nový Jičín). Z vítězství mezi dívkami se radovala Nicol Tillová (Skorpen Přerov), stříbro si odváží Nela Činčalová (Laguna Nový Jičín), bronz patří Lauře Nevrlé (Skorpen Přerov).

V Novém Jičíně se zároveň vyhlašovali nejlepší závodníci a kluby letošního ročníku Středoevropského poháru. Klubovou soutěž ovládl polský klub KS Nautilus Jastrzebie – Zdrój (6477 bodů) před hostitelem finálového klání SK Laguna Nový Jičín (5904 bodů) a třetím Vodným světem Zvolena (5079 bidů).

Mezi jednotlivci se pak Češi mohli radovat zejména při vyhlašování nejlepších závodníků v kategoriích D a C. V kategorii D ovládla celkové hodnocení dívek Adéla Zapletalová (Fast Fins Přerov; 8409 bodů). V kategorii C se nejvíce bodů podařilo nasbírat Janu Janáskovi (Nemo Zlín; 7486 bodů) a Kateřině Padalíkové (Fast Fins Přerov; 8314 bodů).

(dm, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: Denisa Matejova)