V Olomouci 113 dětí soutěžilo o ligové medaile v plavání s ploutvemi

Klub sportovních potápěčů Olomouc v sobotu 20. října 2018 pořádal 10. ročník Oblastní ligy mládeže Olomouc v plavání s ploutvemi. Na plaveckém stadionu v hanácké metropoli se sešlo 113 zástupců šesti moravských klubů – NAUTILUS Břeclav, FAST FINS CZ, KSP Olomouc, SKORPEN Přerov, NEMO Zlín, ČOCHTANKLUB Žďár nad Sázavou.

Děti plavaly v kategoriích D (12 – 13 let), E (11 let a mladší), E0 (9 let a mladší) a E1 (7 let a mladší). Věkové kategorie D a E plnily disciplíny 50 BF, 100 BF, 50 PP, 100 PP a 200 PP, v kategorii E0 čekaly závodníky disciplíny 50 BF, 100 BF, 50 PP a 100 PP. V nejmladší kategorii závodily děti na tratích 50 BF a 50 PP.

V nejstarší kategorii D se mezi dívkami stala nejúspěšnější závodnicí Veronika Vašíčková (SKORPEN Přerov), jelikož zlatou medaili získala hned ve třech disciplínách 50 PP, 100 PP a 200 PP. U chlapců si třikrát první místo vybojoval v disciplínách 50 BF, 100 BF a 100 PP Antonín Piňos z klubu FAST FINS CZ.

Věkovou kategorii E ovládla Veronika Králíčková ze žďárského ČOCHTANKLUBu, když ke dvěma prvenstvím v disciplínách 50 PP a 100 PP přidala ještě stříbro z trati 200 PP. Mezi chlapci byl nejlepším ploutvařem David Žemba (ČOCHTANKLUB Žďár nad Sázavou) s vítězstvím na tratích 50 PP a 100 PP, k nimž doplnil třetí místo v 50 BF.

U dětí v kategorii E0 závodily ročníky 2009 a 2010. Nejlepší závodnicí byla Karolína Doležalová (ČOCHTANKLUB Žďár nad Sázavou), ta zvítězila hned ve třech disciplínách 50 PP, 100 PP a 100 BF. Mezi chlapci získal zlato z trati 100 BF a stříbro z 50 BF Jakub Svoboda (ČOCHTANKLUB Žďár nad Sázavou).

Nejmenší plavci kategorie E1 závodili pouze v disciplínách 50 BF a 50 PP. U dívek si pro první místo v obou zmiňovaných disciplínách doplavala reprezentantka domácího klubu Tamara Nečasová (KSP Olomouc) a mezi chlapci ovládl obě disciplíny Oskar Bursa (NEMO Zlín).

(zt, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: KSP Olomouc)