V Novém Jičíně závodilo 124 mladých ploutvařů ze třech zemí na Středoevropském poháru

[ title]
V sobotu 16. února 2019 se v Novém Jičíně sešli ploutvoví plavci z České republiky, Polska a Slovenska u příležitosti 1. kola Středoevropského poháru mládeže v ploutvovém plavání. Závodů se zúčastnilo 124 závodníků ze 7 různých klubů – FAST FINS CZ, SP LAGUNA Nový Jičín, SKORPEN Přerov, NEMO Zlín, KS Nautilus Jastrzębie – Zdrój, UKS AURUS Ursynow Warszawa a Vodný svet Zvolena.

Mladí závodníci soutěžili v následujících disciplínách a kategoriích:

* E0 – 15 RP/10, 50 PP, 100 BF,

* E – 15 RP/10, 50 PP, 100 BF,

* D – 25 RP, 200 PP, 100 BF,

* C – 50 RP, 200 PP, 100 BF,

* B + A – 50 RP, 100 PP, 100 BF.

V rámci uvedených věkových kategoriích soutěžili ploutvoví plavci v trojboji, čímž sbírali současně i body pro svůj klub do soutěže klubů.

Věková kategorie A + B byla spojena. Mezi chlapci obsadil první místo Dominik Matej 1446 b. (Vodný svet Zvolena) a druhý skončil René Vašíček 1092 b. (SKORPEN Přerov). U dívek zvítězila Kateřina Padalíková 1552 b. (FAST FINS CZ), druhá byla Marie Chovancová 1246 b. a třetí příčku obsadila Hana Rosová 911 b. (obě SP LAGUNA Nový Jičín).

V kategorii C obsadili první tři místa mezi hochy nejlepší Łukasz Majda 1466 b., druhý Filip Giba 1458 b. (oba KS Nautilus Jastrzębie – Zdrój) a třetí Nicolas Matej 1054 b. (Vodný svet Zvolena). U dívek vystoupala na nejvyšší stupínek Veronika Vašíčková 1525 b., za ní skončila Lucie Hrubá 1396 b. (obě SKORPEN Přerov) a na třetím místě je doplnila Wiktoria Oszkiel 1392 b. (KS Nautilus Jastrzębie – Zdrój).

Kategorii D mezi chlapci ovládl Antonín Piňos 906 b. (FAST FINS CZ), druhý v pořadí skončil Jakub Mizera 855 b. (SP LAGUNA Nový Jičín) a třetí byl Hugo Gál 780 b. (Vodný svet Zvolena). V dívčí kategorii byla nejlepší závodnicí Adéla Zapletalová 1394 b. (FAST FINS CZ), druhé místo brala Sonia Kiliszewska 1242 b. a třetí Tatiana Oszkiel 1176 b. (obě KS Nautilus Jastrzębie – Zdrój).

Věkovou kategorii E mezi chlapci ovládl Adolf Chovanec 392 b. (SP LAGUNA Nový Jičín), stříbrnou příčku obsadil Lukáš Mlýnek 369 b. (NEMO Zlín) a třetí byl Jakub Valchár 364 b. (SP LAGUNA Nový Jičín). Mezi dívkami se prosadila Kateřina Sudolská 552 b. (SP LAGUNA Nový Jičín), druhá skončila Nicol Tillová 389 b. (SKORPEN Přerov) a na bronzový stupínek si doplavala Nela Činčalová 358 b. (SP LAGUNA Nový Jičín).

V nejmladší kategorii E0 zvítězil mezi hochy Bořek Nevřala 182 b. (FAST FINS CZ), druhá příčka patřila Františkovi Janíkovi 165 b. (SP LAGUNA Nový Jičín) a do třetice je doplnil Vojtěch Markovský 140 b. (FAST FINS CZ). U dívek si zlatou příčku vybojovala Laura Tischlerová 271 b. (Vodný svet Zvolena), druhé místo brala Zita Barošová a třetí skončila Jagoda Milbrant (KS Nautilus Jastrzębie – Zdrój).

Po prvním kole Středoevropského poháru mládeže vede podle bodování za umístění KS Nautilus Jastrzębie – Zdrój (865 b.) před SP LAGUNA Nový Jičín (809 b.) a na třetím místě se umístil Vodný svet Zvolena (764 b.). Kompletní výsledky trojboje najdete zde, ostatní kategorie výsledků jsou k dispozici na http://polistime.cz/vysledky/ a http://www.ploutve.info/.

Fotogalerie Denisy Matejové k dispozici  ... zde.

Druhé kolo seriálu závodů v ploutvovém plavání proběhne 13. dubna 2019 ve Zvolenu.

(zt, Sdružení sportovních svazů, SportovniListy.cz, foto: Denisa Matejová)
V Chelsea panika ze Slavie

V Chelsea panika ze Slavie

24.3.2019 09:00:00

Když ve švýcarském Nyonu vylosovali dvojici ve čtvrtfinále Evropské ligy dvojici Slavia Praha a Chelsea, radost propukla pouze v táboře česko-čínského klubu, anglický soupeř byl vytouženým protiv...