V Miami začíná první letošní světový pohár olympijských tříd v jachtingu

[ title]
Poslední lednové úterý začaly  v Miami závody jachtařů ve všech olympijských lodních třídách 49er, 49er FX, RS:X, Nacra 17, Laser, Laser Radial, 470 a Finn. Tento obrovský sportovní podnik  potrvá až do začátku února 2019. Medailové rozjížďky se pojedou ale až v sobotu 2. února a v neděli 3. února 2019.

Z českých  reprezentantů je na startu třídy Finn úřadující juniorský  mistr světa Ondřej Teplý,  který zde skončil vloni dvanáctý. Vzhledem k tomu, že téměř až do Vánoc tři měsíce trénoval v Athénách, dal si jen třítýdenní odpočinek od jachtingu, ale už od 15. ledna 2019  zase trénoval v Miami na závod, na který by měl být dobře připraven. Ondřej se  cítí  dobře a věří si.  Závodit totiž bude na stejné lodi, na které vloni v Koperu získal titul  juniorského mistra světa.


Ve windsurfingové třídě RS:X je přihlášen účastník dvou olympiád Karel Lavický. V Miami nebudou chybět ani sestry Živné, které zde vloni jely svůj první závod na 49eruFX v životě. Letos se budou snažit svůj výsledek vylepšit.


(es, sailing.cz, SportovníListy.cz, foto: sailing.cz)