V červnu 2020 čekají na mládež i reprezentanty v rychlostní kanoistice supervíkendy

Domácí závody rychlostních kanoistů začnou již o prvním červnovém víkendu. V termínech 6. a 7. června 2020 a následně 20. a 21. června 2020 proběhne osmnáct klání pro mládež v různých koutech republiky. Mezitím, od 12. do 14. června 2020, si v Račicích otestují výkonnost seniorští i juniorští reprezentanti.

Jak říkám...„Dokážu si představit, jak se všichni závodníci těší na první měření sil. V první řadě jsme chtěli zorganizovat akce pro nejmladší kanoisty, abychom co nejdříve vrátili k vodě právě naši základnu,“ uvedl Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů i sekce rychlostní kanoistiky.

Supervíkendy vznikly přesunem zrušených regionálních závodů po dohodě s jejich organizátory. V sobotu 6. června 2020 se bude závodit v Olomouci, Plzni, Nymburce, Ústí nad Labem a v Praze. O den později budou mít mladí závodníci příležitost v Brně, Sedleci, Žamberku a opět v Praze.

Dva týdny poté se bude závodit v Kojetíně, Kadani, Týně nad Vltavou, Hradci Králové a na Zbraslavi. Tamní oddíl o den později spojí síly se Spartakem Modřany, v neděli 21. června jsou v plánu i závody v Přerově, Chomutově a Pardubicích.

Jak říkám...„Sjednocení termínů má za cíl hlavně rozptýlit závodníky do více lokalit a snáze tak dodržet pravidla, která určují počet osob na sportovní akci. Závody jsou primárně určeny pro nejmladší závodníky – benjamínky a žactvo. Ve výjimečných případech, pokud to početní limit dovolí, tak i pro kategorie dorostenců,“ vysvětlil Zdeněk Krpata, šéf sportovně-technické komise, který uvítal, že  závody připravují ve většině případů zkušení organizátoři. Po delší době se bude závodit v Brně nebo v pražských Modřanech.

„Pořadatelé domácích závodů svaz finančně podpoří, aby bylo opravdu dost příležitostí, a doufám, že vyjde počasí. A také, že se situace zklidní natolik, že se mládež, junioři i dospělí dočkají třeba na podzim nějakého mezinárodního závodního vrcholu," dodal Jan Boháč.

Co se hlavních domácích závodů týká, mistrovství republiky je v Račicích v plánu zatím od 30. července do 2. srpna 2020. Na konci srpna (28. – 30. 8.2020) a v polovině září (12. – 13. 9.2020) se na stejném místě budou konat náhradní závody Českého poháru mládeže. O posledním zářijovém víkendu (26.–27. 9.2020) by měla Praha hostit republikový šampionát na 5 km.

Supervíkend 6. a 7. června 2020


Sobota 6. června           Havel7CUP                                            Olomouc-Grygov

Sobota 6. června           Štít města Plzně                                     Plzeň

Sobota 6. června           Nymburská 500                                      Nymburk

Sobota 6. června           Ústecký kilometr                                     Ústí nad Labem

Sobota 6. června           Memoriál Dr. Karla Popela                      Praha-KVS

Neděle 7. června           Brněnský dvoukilák                                 Brno – přehrada

Neděle 7. června           Sedlecká 500                                          Sedlec

Neděle 7. června           Sprinty na Pastvinské přehradě              Žamberk-Pastviny

Neděle 7. června           Vlajka Prahy                                            PrahaSupervíkend 20. a 21. června 2020


Sobota 20. června         Moravský pohár                                   Kojetín

Sobota 20. června         Kadaňský kilometr                               Kadaň

Sobota 20. června         Mezi mosty                                           Týn nad Vltavou

Sobota 20. června         Hradecký kilometr                                Hradec Králové

Sobota 20. června         Zbraslavská 500                                   Zbraslav

Neděle 21. června         Přerovská 200                                       Přerov

Neděle 21. června         VC Chomutova                                     Chomutov

Neděle 21. června         Krajem Perštýnů                                  Pardubice

Neděle 21. června         Zbraslav–Modřany                              Zbraslav–Modřany(bž, SportovníListy.cz, kanoe.cz . foto:  Ivana Roháčková, ASC Dukla)