Unikátní slalomářský závod v centru Prahy ČEZ Riverside Cross přilákal světové hvězdy

[ title]
Další speciální výzva vyslyšena. Tentokrát biatlonovou střelbu vystřídala střelba na kanoe polo branku. Účastníci slalomářského závodu Riverside Cross na pražské náplavce v centru města totiž museli prokázat nejen své souznění s vodou, ale také zručnost s míčem. Už šestý ročník tohoto unikátního podniku ovládli v kategorii K1 ženy Luuka Jonesová z Nového Zélandu, v kategorii K1 muži pak Brazilec Pepe Gonçalves a v C1 dominoval Vojta Heger z Česka.

Závod v centru metropole měl znovu elitní obsazení kajakářů, kajakářek a kanoistů z celého světa.

Jak říkám ...„Letos bylo trošku složitější sem závodníky přilákat vzhledem k tomu, že v Praze o víkendu vrcholí Světový pohár a v mnoha zemích se rozběhla už i olympijská nominace. Proto jsem rád, že tu mám Jessicu Fox nebo olympijského vítěze z Ria Joea Clarka,“ řekl kajakář Vavřinec Hradilek, organizátor a stříbrný olympijský medailista z Londýna 2012.

„Krásný závod, krásné počasí, milí lidé a závodníci a perfektní organizace. Ráda sem jezdím, je super tu být,“ nechala se slyšet dvojnásobná olympijská medailistka a mnohonásobná světová šampionka Jessica Foxová,  která je stálicí ve startovním poli tohoto podniku.

„Mně přijde, že je to dobré odreagování od toho důležitého závodu, který nás o víkendu čeká. Navíc si tu můžu víc pokecat s ostatními závodníky, což normálně nejde, protože máme tréninky v jinou dobu. Taky jsme ten náš sport lidem mohli ukázat a pozvat je tak do Troji,“  řekla evropská královna letošního roku Amálie Hilgertová.

Na startu nechyběli ani Češi – třeba kajakáři Vít Přindiš, mistr světa i Evropy, další světový šampion Ondřej Tunka.

A jak závod probíhal?


Po startu z rampy následoval 50 metrů dlouhý sprint okolo slalomových branek. Na konci pak na závodníky čekala střelba míčem na kanoe polo branku. Vodní slalomáři měli celkem pět pokusů a čtyřikrát museli branku trefit. Za každý nepovedený pokus následoval trest v podobě obratu kolem své osy.

Závod hvězd

Také závod VIP osobností měl své hvězdy na startu. Olympijská šampionka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová se rozhodně pádla nebála.

Jak říkám...„Kdysi jsem dělala rychlostní kanoistiku a jezdila jsem na kajaku. Dokonce jsem mistryní republiky ve starším žactvu. I když je to samozřejmě jiné, než divoká voda,“ řekla pozdější vítězka tohoto klání Kateřina Neumannová.

„Jen na takové výletní, kde jsme sice pádlovali, ale to fakt byla jen projížďka,“ smála se Denisa Helceletová, atletka a někdejší vicemistryně Evropy v běhu na 400 metrů překážek, která na vodě nikdy nejezdila.

Ve startovním poli byli i její manžel desetibojař Adam Sebastian Helcelet, biatlonista Michal Krčmář, stříbrný olympijský medailista z Pchjongčchangu, lyžař Kryštof Krýzl, plavec Jan Micka či grandslamová vítězka ve čtyřhře Andrea Sestini Hlaváčková a horolezkyně Klára Kolouchová, která letos vystoupila na obávanou K2.

Slalomářské hvězdy můžete o víkendu od 6. září do 8. září 2019 vidět znovu, a to při finále Světového poháru v pražské Troji. Současně se tu bude konat i světový šampionát v extrémním slalomu.

(Seven Days Agency, SportovníListy.cz, foto: Seven Days Agency)