Tři starty a tři tituly. Čeští sjezdaři na divoké vodě nedali šanci žádnému soupeři…

[ title]
Čtvrtek 16. května 2019 na řece Soči patřil  závodu hlídek v dlouhém sjezdu. Oproti předchozímu dni opět klesl stav vodní hladiny. Průskoky a cestičky mezi kameny v řece se zúžily. Správná stopa pro tři lodě jedoucí v těsném závěsu za sebou se tím ještě ztížila.


"Změna je přesně to, co českému týmu hraje do karet," tak řekl šéftrenér reprezentačního družstva Robert Knebel.

Již tradičně závod odstartovala kategorie K1 ženy. Česká hlídka ve složení Satková - Paloudová - Hricová nedala ostatním státům žádné naděje. Děvčata vedla po celou dobu závodu a jejich náskok se neustále zvyšoval. V cíli z toho byl titul mistryň Evropy.

Jak říkám ..."Já osobně jsem ráda, že jsem si hlídku vůbec vyjela. Na loňském šampionátu se mi to nepodařilo a to mne opravdu mrzelo. Strach jsem ale měla z toho, že jsem v týmu nejpomalejší. Nikdy jsem z této pozice nejela. Všechno je to na vás a vy nesmíte nic pokazit. Je to obrovský tlak, s kterým se na startu těžko pracuje. S holkami jsme měly jasnou taktiku, která nám klapala po celou dobu závodu. V cíli jsme již věděly, že jsme vyhrály. Pocit strachu na startu, vyplavili endorfíny štestí v cíli." dodala Klára Hricová.

Následovala kategorie 3xC1 muži. Také česká posádka singlkanoistů, ve složení Rolenc - Rygel - Slanina, startovala z nejvíce nasazené pozice. Singlkanoisté potvrdili svou sílu - opět získali evropský titul.

 "Obhájit zlato na mezinárodním šampionátu je vždy úžasný pocit. Mým úkolem bylo odvézt Láďu na vlně a hnát ho co nejrychleji do cíle. Naše taktika vyšla, ale ze začátku měl nemalé problémy Marek Rygel. Startér mu nepustil poutko a Marek nemohl vyjet na trať. Chvíli trvalo, než se ze všeho vymotal a po zbytek závodu nás jen doháněl. V cíli už jsme byli naštěstí všichni pohromadě. Byla to dřina, ale výsledek stojí za to." komentoval tahoun singlířské hlídky, Ondřej Rolenc.

Deblířů a singlkanoistek nebyl dostatečný počet, tudíž by byl závod neoficiální. Dnešní den tedy ukončila kategorie K1 muži.

Hlídka ve složení Satke - Slepica - Mrůzek dnes opravdu zazářila. Trojice mužů dnes dokázala porazit všechny své soupeře a zvítězit.


"Po několika letech se to opět podařilo! Radost z titulu ani nejde popsat slovy. Již na startu jsme věděli, že naše ženy i singlkanoisté zvítězili a to nás hnalo dopředu. Hlídku jsme měli skvěle rozjetou, jelikož jsme v individuálním závodě obsadili třetí, čtvrté a páté místo. Na trati se vyskytlo pár problému, které jsme ale vyřešili. Ve vjezdu do první těžké pasáže Adam Satke eskymoval. Nenechal se rozhodit a pokračoval v rozjetém tempu dál. Za mě tedy neuvěřitelný výsledek, na který jsem ohromně pyšný,"  hodnotil v cíli Karel Slepica.Tímto je uzavřen závod na dlouhé trati. Češi opět ukázali, že právem patří k absolutní špičce sjezdu na divoké vodě. Zkrátka a dobře si připsali tři tituly mistrů Evropy.

V pátek 17. května 2019 proběhne kvalifikace ve sprintu. Nebude se bojovat o medaile, ale pouze o postup do  finále, ve kterém pak následující den půjde o vše.

SportovníListy.cz rovněž napsaly:


Úspěšný výlov šesti medailí českých sjezdařů na divoké vodě ve Slovinsku, kde se koná ME


( media kanoe.cz, SportovníListy.cz, foto: kanoe.cz)