Tereza Fišerová a Kateřina Beková vypádlovaly v kategoriích na ME U23 a juniorů zlato

V sobotu 6. července 2019  pokračovalo mistrovství Evropy ve vodním slalomu juniorů a závodníků do 23 let v Areálu Ondreje Cibáka v Liptovském Mikuláši individuálními kláními kajakářek a singlkanoistů. Přibylo dalších skvělých pět individuálních kovů. Tereza Fišerová se postarala o největší překvapení na kajaku. Zlato si vypádlovala i juniorka Kateřina Beková.

Dalších pět individuálních medailí přibylo v sobotu 6. července 2019 na ME juniorů a závodníků do 23 let v Liptovském Mikuláši. Zlato veze kajakářka Tereza Fišerová a Kateřina Beková, stříbra Martin Kratochvíl a Antonie Galušková a bronz Adam Král.

Dokonce  tři české kajakářky se utkaly ve finále kategorie do 23 let, včetně seniorské mistryně Evropy Amálie Hilgertové. I ta nakonec ale musela sklonit hlavu před skvělým výkonem specialistky na singlkanoe Terezy Fišerové. Ta pokořila všechny specialistky na kajaku časem pod 100 vteřin 99,17 s, jako jediná z top desítky. Hilgertová těsně pod pódiem na čtvrtém místě a Gabriela Satková desátá.Jak říkám ..."Je to něco neuvěřitelného. Šla jsem do toho s tím, že to chci sjet tak, abych byla spokojená. A to, že je z toho zlato a porazila jsem všechny kajakářky – tomu stále nevěřím. Já jsem singlířka a kajak jezdím jako doplňkovou disciplínu. Tohle to určitě nezmění. Stihla jsem tady jen dva a půl tréninku na kajaku a na tu půlku mně trenér vyhnal. Skloubit tyto dvě disciplíny – nečekala jsem, že to bude tak náročné. Po včerejšku, kdy jsme jely hlídky v obou kategoriích, jsem dnes byla už dost unavená. Na singlu se stále cítím silnější a tím, že jsem si vyjela finále, už to byl pro mě splněný cíl," řekla zlatá kajakářka Tereza Fišerová.

Na Slovensku zacinkali v kategorii i junioři  singlkanoisté stříbrem Martin Kratochvíl a bronzem Adam Král. Francouz Senechault je za sebou nechal o 4,79 s.


 "Ty emoce jsou úplně úžasné, nikdy bych neřekl, že se mi to může podařit hned na mém prvním startu na ME. Ta poslední jízda byla v podstatě bez chyby,"  těšil se Martin Kratochvíl.


 "Já jsem strašně rád za bronz a myslím, že to nikdo nečekal. Já jsem byl nuž rád za to finále a ta medaile je úplný bonus navíc," dodal Adam Král.

Singlkanoisté v kategorii C1 muži do 23 let zůstali letos bez evropského kovu. Loňský mistr světa do 23 let Václav Chaloupka po napínavém semifinále dojel ve finále čtvrtý, Vojta Heger se v sobotním závodu dokázal probojovat na sedmé místo. Zlato pro Francii díky Nicolasi Gestinovi.

K1 ženy juniorky přinesly další medailovou radost a titul Kateřiny Bekové před stříbrnou Antonii Galuškovou, které opanovaly závod i před jeden šťouch. Právě šťouch připravil o kompletní české pódium Lucii Nesnídalovou na bramborové pozici.


 "Vůbec nevím, čím to bylo, ale jelo se mi fakt skvěle a docela se mi dařilo i pádlovat. Ťukla jsem, což mně docela i mrzelo, ale vyšlo to i tak, takže super. S holkami jsme si přály, abychom tam byly všechny tři, ale dobře jsme poladily, koukli jsme Scary Movie a vyšlo to dobře," popsala mistryně Kateřina Beková.


 "Jsem hrozně spokojená, protože mezi druhým a třetím místem to bylo hodně těsné, a také je to můj poslední juniorský evropský šampionát. Takže je to krásné ukončení. Ráda bych se na MSJ dostala do finále a možná také zabojovala o medaili, ale uvidíme. Na kajaku jsme sakra dobré," řekla stříbrná Antonie Galušková.

V neděli 7. července 2019 bude šampionát ukončen semifinálovými a finálovými jízdami kajakářů a singlkanoistek v obou věkových kategoriích.

(Kanoe media, SportovníListy.cz, foto: Alena Ceplová)