Světový pohár v ploutvovém plavání odstartoval v maďarském Egeru

Již tradičně hostilo první závod Světového poháru v ploutvovém plavání maďarské město Eger. V termínu 22. – 24. února 2019 byl tímto závodem odstartován 14. ročník CMAS Světového poháru v ploutvovém plavání a současně se konal závod Minaret Cup. Letošního ročníku se zúčastnilo 700 plavců ze 17 zemí a 70 sportovních klubů, přičemž nemohli chybět čeští závodníci, kteří i letos úspěšně reprezentovali národní barvy. Česká výprava posbírala celkem 9 cenných kovů, přičemž ze zlatých medailí jsme se radovali hned třikrát, jednou cinkla stříbrná medaile a do Česka putovalo také pět medailí bronzových.

Do Maďarska se vypravili talentovaní ploutvaři z těchto českých a moravských měst – Praha, Nový Jičín, Most, Liberec, Přerov, Pardubice, Žďár nad Sázavou, Olomouc, Zlín a Tábor.

Nejúspěšnějším českým závodníkem se stal Jakub Klimpar reprezentující klub SP LAGUNA Nový Jičín, jelikož sesbíral kompletní sadu medailí. Zvítězil v závodě 100 BF v čase 44,48 s, druhé místo přidal na trati 50 BF za čas 20,31 s a kompletní sbírku medailí doplnil bronzem ze závodu 200 BF, který odplaval v čase 1:42,93. Dalším ploutvovým plavcem, který z Egeru přivezl více než jednu medaili, byl Matyáš Kubíček z Aquaklubu Liberec. Nejcennější kov si odnesl ze závodu 800 PP, kde vyhrál v čase 6:54,09. K tomu přidal ještě dvě třetí místa na tratích 200 PP (1:26,67 ) a 400 PP (3:13,07).

Vynikajícího úspěchu dosáhl Filip Látal z KSP Olomouc, který na trati 200 PP zvítězil a vytvořil také nový juniorský rekord mající hodnotu 1:26,04!

Úspěch naší výpravy podtrhla ještě dvě třetí místa. Pro jeden bronz si doplavala v čase 41,02 s závodnice ČOCHTANKLUBu Žďár nad Sázavou Adéla Švomová na trati 100 RP. Poslední bronzovou medaili vybojoval reprezentant KP Pardubice Josef Cimburek na trati 400 RP v čase 3:00,16.

Minaret Cup, který byl součástí závodu Světového poháru, představoval závod na trati 1500 PP. Zúčastnila se ho jediná česká závodnice Kristýna Janoušková z KP Pardubice, která mezi ženami doplavala na 5. místě.

Odkazy na kompletní výsledky 1. kola Světového poháru v ploutvovém plavání a fotografie, které pořídily Hana Vlčková a Denisa Matejová najdete v článku uveřejněném na webu Sdružení sportovních svazů zde ...

Druhé kolo Světového poháru v ploutvovém plavání hostí v termínu 22. – 24. března  2019 italské Lignano.

(zt, Sdružení sportovních svazů, SportovniListy.cz, foto: Denisa Matejová)