Sprint na Vrbasu ovládla kajakářka Barbora Dimovová a Češi přidali další tři medaile

[ title]
První zastávka Světového poháru ve sjezdu už je minulostí. V bosenské Banja Luce se druhou červnovou neděli rozdělily sady medailí za sprintový závod a české barvy opět nezůstaly bez úspěchu. Jedno zlato a dvakrát bronz, taková je bilance našeho reprezentačního družstva.

Hned v úvodní kategorii kajakářek zazářila Barbora Dimovová. Věkem ještě juniorka, svými výkony už ale stálice seniorského týmu dokázala zajet nejlepší jízdu a dosáhnout tak na zlatou medaili ze Světového poháru.

"Na startu finále jsem se po povedené kvalifikaci cítila opravdu dobře a věděla jsem, že na dobrý výsledek mám. V samotné jízdě se to pak všechno dokonale potkalo. Vyšla mi voda, dala jsem do toho ještě větší drive a je z toho takovýto úspěch," komentovala svou perfektní jízdu Dimovová.

Bronzovou medaili přidal singlkanoista Vladimír Slanina, který má místní trať v malíku už od mistrovství světa, které se na řece Vrbas konalo v roce 2016.

"Jsem naprosto spokojen. Už v kvalifikaci se mi jelo dobře a podařilo se mi ji dokonce vyhrát. Ve finále to pak byla v podstatě stejná jízda. Všechno se povedlo, jak jsem plánoval, ale rozdíly ve světové špičce jsou opravdu malé. Občas ten nepatrný kousek štěstí, který je potřeba k vítězství, padne na naší stranu, a občas na stranu soupeřů," řekl Slanina, který zaostal za vítězným Cofem o pouhé tři desetiny vteřiny.

O poslední cenný kov do české sbírky se postarala Anežka Paloudová v kategorii singlkanoistek, kde dokázala získat bronz a z první zastávky světového poháru si tak odváží celkem tři medaile.

"V medaili ze sprintu jsem ani nedoufala, protože tahle trať mi nikdy moc nešla. Výsledek je tedy parádní, ale na jízdě bych nějaké ty mouchy našla. První půlka se povedla, před koncem trati jsem ale trochu chybovala. Už jsem tady v Banja Luce závodila počtvrté a pořád je co vylepšovat, tak třeba příště to tu bude zase o něco lepší," popsala závod nejúspěšnější česká účastnice světového poháru Anežka Paloudová.

Velkým překvapením v kategorii deblkanoí byl úspěch slovenské dvojice Škantár-Škantár. Po zrušení kategorie C2 slalom na mezinárodní scéně tito olympijští vítězové z OH v Riu přesedlali do sjezdové lodi a hned z toho byla stříbrná medaile ze světového poháru. Nejlepší českou posádkou se stal Jelínek s Kristkem, kteří obsadili páté místo.

Série Světových pohárů pokračuje 15. a 16. června 2018 ve slovinském Celje, kde se jedním závodem v klasickém sjezdu a jedním ve sprintu uzavře celkové pořadí světového poháru.(ps, Kanoe.cz, SportovníListy.cz, foto: Kanoe.cz)