Skvělá zpráva pro fanoušky vodního slalomu. Světový pohár 2021 zavítá do Prahy – Troje

Nejen letos v září 2019, v olympijském roce 2020, ale i v roce 2021 zavítá do Prahy – Troje Světový pohár. Mezinárodní kanoistická federace (ICF) oznámila, že na svém kongresu opět vybrala za pořadatele jednoho závodu série Světového poháru Český svaz kanoistů a to v termínu 25. – 27. června 2021.

Už letos bude umělá slalomová dráha v Praze – Troji hostit finále Světového poháru ve vodním slalomu od 5. – 9. září 2019, v rámci kterého se bude pořádat i mistrovství světa v extrém kanoe slalomu. Organizační výbor na čele s ředitelem Jiřím Rohanem hlásí ale další úspěch.

Jak říkám..."Jsme rádi, že nám ICF přidělila pořadatelství další velké světové akce a věříme, že i v po-olympijském roce přitáhneme do Troje rekordní počet nejen olympijských medailistů, ale zejména nadšených sportovních fanoušků,“ říká Jiří Rohan.

"Chtěli bychom popřát organizátorům hodně úspěchů a v případě potřeby se můžete spolehnout na ICF a pomoc naší organizace v přípravě i průběhu akce. Díky společné spolupráci můžeme vytvořit světovou sportovní akci, která bude oslavou kanoistiky a bude prezentovat náš sport na nejvyšší úrovni,“ napsal generální sekretář ICF Simon Toulson. „Co čeká příznivce kanoistiky v Praze?Finále Světového poháru v Praze – Troji spolu s Mistrovstvím světa v extrem slalomu čeká tuzemské příznivce vodního slalomu v termínu od 5. do 9. září 2019. 

V olympijském roce Praha přivítá nejlepší vodní slalomáře jako 4. SP od 18. – 20. září 2020.

V roce 2021 připadá  Světový pohár na tři dny  25. – 27. června 2021.

(ps, Kanoe.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Sparťanské časy se vrací

5.7.2020 09:00:00

Trvalo to dlouho, předlouho. Již to vypadalo, že se dříve dokončí Pražský okruh, než fotbalová Sparta opět získá alespoň nějakou sportovní trofej. Ale ouha, v rámci své PR kampaně před zahájení...